Laika ziņas
Šodien
Migla
Otrdiena, 12. novembris
Kaija, Kornēlija

EP dod izvēli, vai valstīs atļaut ĢMO

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
y
y
Lai aizliegtu ĢMO bija jāpiestāda pierādījumi kaitīgumam uz cilvēka veselību. Bet kā? ja eksperimenti uz cilvēkiem ir aizliegti. Žurkas sprāgst griezdamās ēdot tikai ĢMO graudus, bet žurkas jau nav cilvēki.
Ciniķis
C
Nu, tuvākajā laikā redzēsim, cik (un kādi) "tautas kalpi" par nelielu, bet taisnīgu atlīdzību no Monsato būs gatavi uzspļaut tautas un savu bērnu veselībai.
Autors
A
http://www.worldfoodprize.org/en/dr_norman_e_borlaug/about_norman_borlaug/ Borlaug believed that genetic manipulation of organisms (GMO) was the only way to increase food production as the world runs out of unused arable land. GMOs were not inherently dangerous "because we've been genetically modifying plants and animals for a long time. Long before we called it science, people were selecting the best breeds."[46] In a review of Borlaug's 2000 publication entitled Ending world hunger: the promise of biotechnology and the threat of antiscience zealotry,[47] the authors argued that Borlang's warnings were still true in 2010,[48] GM crops are as natural and safe as today’s bread wheat, opined Dr. Borlaug, who also reminded agricultural scientists of their moral obligation to stand up to the antiscience crowd and warn policy makers that global food insecurity will not disappear without this new technology and ignoring this reality global food insecurity would make future solutions all the more difficult to achieve. —Rozwadowski and Kagale Cilvēki ar selekciju nodarbojas simtiem gadu (http://en.wikipedia.org/wiki/Gregor_Mendel), daba ar to nodarbojas mūžīgi, ģenētiski modificēti organismi ir īsākais ceļš, lai galā nonāktu pie tāda paša rezūltāta kā selekcionējot - izmainītu gēnus ar mērķi padarīt augu labāku, izturīgāku, barības vielām bagātāku, ražīgāku. Tas, ka mūsdienās ģenētiski modificētu pārtiku apstrādā ar pesticīdiem ir cits jautājums. (Kā arī ar pesticīdiem apstrādā nemodificētu pārtiku, par to gan neviens plaši sabiedrībā nediskutē) Sabiedrība neizprot, ka problēma ir pesticīdos nevis faktā, ka augs ir modificēts. Dabā ir sastopamas mutācijas, nēesmu dzirdējis, ka kāds atrodot "jumi" (Par jumi sauc divas vārpas uz viena salma, divus riekstus vienā čaumalā, tāpat divas saaugušas sē- nes, ogas, ābolus un citas līdzīgas lietas. ) ir to metis pa gaisu bailēs, ka tas ir neveselīgi. Tieši otrādi mūsu tauta ir šo fenomenu apbrīnojusi - http://valoda.ailab.lv/folklora/ticejumi/jumis.htm. Tieši analogi Normans Borlāgs, ģenētiski modificējot kūltūraugus, dubūltoja ražas un saņēma par to Nobela prēmiju. Diemžēl reti kurš ģenētiski modificētu organismu kritizētājs ir dzirdējis par šo Nobela prēmijas saņēmēju, kā arī sabiedrības izpratne par par pašu ģenētiku, selekciju, mutācijām un apzinātām modifikācijām ir ļoti sekla. Es ceru, ka sabiedrība saņemsies, kļūs zinošāka un ar tādu pašu sparu, ka tā pretojas ģenētiski modificētiem organismiem, tā pretosies pesticīdu izmantošanai, zemes piesārņošanai. Novēlu jums visiem kļūt zinošākiem (izlasīt šajā komentārā iekļautās atsauces no A līdz Z, iepazīties ar ģenētiku, salīdzināt mutācijas dabā ar cilvēka radītām modifikācijām un tad oponēt) un padomāt, vai labāk nobērt sevi ar jaunām zināšanām, vai stagnēt bailēs no visa jaunā, kam dīvains nosaukums. Pārdomu pilnu un jauku Jums dienu.
Santa
S
Līdzko tiks pieņemts ES-ASV brīvās tirdzniecības līgums, tad šīm tiesībām ES valstīm pašām kaut ko noteikt varēs teikt ardievas. Par to vairāk lasiet www.sandramartinsone.wordpress.com rakstā "ar pastalām un amerikāņu vistiņām"Nepaslinkojiet. Gribat saprast,kurp mūs ved - izlasiet.
Laukam
L
fuij. Vajag tikai paluukoties uz USA, lai saprastu, ka GMO ne pie kaa laba nenoved. Tu nezini ko tu eed un " tiira" paartika ir loti daarga.
tas pasaka visu
t
"Līdz šim bija sarežģīti aizliegt ĢMO, jo tādā gadījumā bija nepieciešams sniegt zinātniskus pierādījumus par ĢMO radītajiem riskiem cilvēku veselībai vai apkārtējai videi." Tumsonjas vnk nesaprot, ka GMO nav kaitiiga, bet taapat meegjina aizliegt...
Aleluja
A
Šis fakts tikai pilnībā pierāda cik BRIESMĪGI MĒSLI UZMETUŠIES PAR CILVĒKU DZĪVES NOTEICĒJIEM !!!
Alelujai (jam)
A
Jāāā, un tai kropļu barā pat nav redzams NEVIENS POLITIĶIS, visi tikai m .... vien.
  • 3
  • 0
skolnieks no Bauskas
s
Es arī saku NEIN! Tā ir cilvēces iznīcināšana ar biologģiskiem ieročiem! Vācija to lieliski apzinās, jo to pēta.Vajadzētu to aizliegt visās valstīs, jo lopbarību eksportē arī šeit un mēs to lietojam ar gaļu.Vai tiešam vairs nepietiek ar tīru dabīgu kultūru audzēšanu??? Ko sēsim to pļausim.! Nesēsim nāvi.....jo tās jau tā par daudz. Lasīju, ka vēža slimnieku skaits Latvijā krasi palielinās!!!!!!
sapnis
s
Mūžīgas dzīvošanas idejas apmātie varu sagrābušie lopi vienkārši grib attīrīt sev dzīves telpu un garantēti nodrošināt valdīšanu nākotnē, kas NAV VAIRĀK VĒRTS, KĀ IERINDAS ŠIZOFRĒNIĶA MURGS.
  • 3
  • 1
nein
n
Tas viss ir jauki, bet jāskatās arī tālāk. Te runa ir par audzēšanu, bet jājautā, vai būs aizliegta arī ĢMO ievešana, jo mums ES kā nekā ir brīvais tirgus. Un tiek gatavots brīvās tirdzniecības līgums ar ASV, kura nosacījumus nezinām. Citādi jauki sanāks - paši neauzdzēsim, bet ēdīsm gan, jo varēs lēti nopirkt.
  • 1
  • 0
sēlis
s
Tiek izdarīts milzīgs spiediens uz zinātniekiem, lai atklātībā nenonāktu fakti, kas iegūti barojot žurkas tikai ar ĢMO, Pēc vairākām paaudzēm iestājas pilnīga populācijas deģenerēšanās ar apgrūtinātu vairošanos! Izskatās, ka šis ir viens no plāniem , līdzīgi kā homoseksualitātes propogandēšana ,lai samazinātu iedzīvotāju vairošanos, jo zemeslodes resursi nav neizsmeļami!
ekharts
e
Šis jautājums tiek bīdīts tāpēc,ka jānoslēdz Tirdzniecības līgums ar ASV,kur pārtikas standarti ir zemāki kā Krievijā.
sēlis
s
Varat būt droši, nabagiem nekāda izvēle nebūs, ĢMO produkti būs daudz lētāki un nabadzība spiedīs tos lietot, lai savilktu nožēlojamo ģimenes budžetu! Izskatās, ka tiek darīts viss, lai samazinātu cilvēku skaitu , kuriem pēc pāris paaudzēm paredzēta izmiršana , ko pierāda zinātnieku veiktie pētījumi ar žurkām!
...
.
Par žurkām - taisnība un Vārds tikai demonstrē to, ka pa vakariem tikai skatās Ugunsgrēku, bet informāciju par "svarīgo" gūst tikai no sejas el vē.. Tie alternatīvie pētījumi, kas ir veikti un par kuriem Monsanto nav maksājis ir diezgan pabaisi.. Cik daudz par to, ka būs lētāk.. ne štrunta! ĢMO pagaidām nav parādījuši nedz augstāku ražību, nedz īpašu spēju tikt audzēti agrāk nepiemērotās vietās, nedz kādu dižu lētumu. Tas viss ir Monsanto mīts..
  • 1
  • 0
sēlim
s
Atļausiet šaubīties par lētumu, jo visur visu tomēr nosaka spekulējošo parazītu alkatība (pārpircēju griba)
  • 2
  • 0
Vārds
V
Ak, Kungs kāda tumsonība. No kurienes tās blēņas par žurkām? Vai no kādas zīlnieces salona?
  • 3
  • 4
IMHO
I
"Pēc Eiropas Parlamenta (EP) lēmuma deleģēt Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm tiesības pašām izlemt, vai atļaut savā teritorijā audzēt ģenētiski modificētas kultūras..." . Pareizi, ja politiski nevar, tad jāļauj, lai valstiņas tiek samaltas finansiāli...
Senais
S
Būtu labi, ja to varētu izlemt kompetenti zinātnieki,nevis pesteļojoši politiķi.
NO GMO
N
Ja kads nav informets par GMO verts apskatit: *****https://www.youtube.com/watch?v=eUd9rRSLY4A****** ****https://www.youtube.com/watch?v=oqc9-6dGWOw********
  • 1
  • 0
> IMHO
&
Domā cilvēks diži izturīgāks un vairāk krāmus panestspējīgs ir kā tās žurkas? Skarbi maldies. Žurkas patiesībā ir pret dažādām indēm daudz noturīgāki organismi kā cilvēki. Cilvēkam vienkārši reproduktīvais cikls ir reizes 50 lēnāks kā žurkai.. tāpēc uz žurkām tas efekts ātrāk redzams. Kad tās sekas būs redzamas cilvēku populācijā - būs jau daudz par vēlu.. Pie kam.. nevis mums ir jāpierāda Monsanto, ka tā manta ir kaitīga. Viņiem ir jāpierāda mums, ka tā manta ir nekaitīga. Un ar 3 mēnešu testiem to nevar pierādīt. Pat nodzerties 3 mēnešus diendienā lietojot alkoholu nav iespējams.. tomēr alkoholisms redz pastāv... 3 mēnešu testi ir pārāk īsi, lai pierādītu viņu produkta nekaitīgumu. Bet citus testus Monsanto neveic.. bet tos kuri veic - dažādos veidos cenšas diskreditēt, tā, ka no Monsanto oficiālās retorikas viedokļa raugoties - uzticamu datu par eksperimentiem par ĢMO ilgtermiņa lietošanas nekaitību nav. Kas nav drošs ir kaitīgs... miljons gadu cilvēku dzimumam šāda domāšana ir palīdzējusi izdzīvot.. bet tagad redz pēkšņi tā skaitās tumsonība un mums būtu jāstum māgās viss ko nevaram pierādīt, kā kaitīgu esam.. :)) Kamēr paši Monsanto darbinieki savās uzņēmuma ēdnīcās nelieto ĢMO.. pat streiku rīkoja, prese par to rakstīja.
  • 1
  • 0
Kurp iesim?
K
Patiesība ir tāda, ka ja ES parakstīs Brīvās tirdzniecības līgumu ar ASV, tad tiem, kuri gribēs ierobežot ĢMO izplatību savā valstī būs jāmaksā ASV kompensācija par brīvās tirdzniecības ierobežošanu. ASV ir principiāli atšķirīgāka pieja pārtikas drošības jautājumiem. Ja ES jauniem produktiem ir jāpierāda tas nekaitīgums, tad Amerikā ir jāpierāda kaitīgums. Tāpēc viņi tik bieži maksā kompensācijas.
  • 2
  • 0
Kurp iesim?
K
Baigais arguments - "zinātnieki operē ar argumentiem"! Vai tad atombumbu nav uztaisijuši zinātnieki? Zinātnieki nav nekādi "prāvieši", bet algoti darbinieki un viņu "argumenti" mainās atkarībā no darba dēvēja vajadzībām.
  • 1
  • 0
SENAJAM un IMHO AR SASPIESTO DOMĀTA
S
Vai obligāti jālemj, ka galvu krāsnī nav labi bāzt, jeb tāpat, tomēr, ir skaidrs, ka NĒ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 5
  • 5
Vārds
V
IMHO, nekādā gadījumā, turklāt, zinātnieki operē ar argumentiem,bet pesteļotāji ar pieņēmumiem.
  • 6
  • 3
IMHO
I
Zinātniekus var nopirkt vieglāk, nekā pesteļojošus politiķus :) Vismaz žurkas nepanes ĢMO - nākamā paaudze vāja un pussterila.
  • 9
  • 9

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits