Pie tam Kims Čenams lidojis ar pasi uz Kima Čhola vārda. Pretēji informācijai par viņa ierašanos Pekinā, kuru 26. decembrī publicēja Dienvidkorejas aģentūra Renhap, Kims Čenams, kā apgalvo Yomiuri Simbun, nav lidojis caur Ķīnas galvaspilsētu, lai nepiesaistītu sev lieku uzmanību.
Kima Čenira jaunākais dēls Kims Čenuns, kurš tika pasludināts par sava tēva varas un čuhčes ideju mantinieku, pēc visu spriežot, pavadīja Kima Čenamu, atzīmē laikraksts. Uz bērēm, kuras notika 28. decembrī, vecākais dēls nav palicis, lai izvairītos no jautājumiem par to, kāpēc viņs nav atzīts par Kima Čenira varas mantinieku.
Kims Čenams Makao dzīvo jau vairākus gadus – kopš laika, kad par viņa tēva favorītu kļuva jaunākais dēls Kims Čenuns. Kims Čenams zaudēja tēva uzticību pēc tam, kad 2001. gadā viņu ar viltotu Dominikānas Republikas pasi aizturēja Japānā. Toreiz viņš gribēja Tokijā apmeklēt Disnejlendu. Kims Čenirs uzskatīja, ka dēls ir pārāk pakļauts Rietumu kultūras ietekmei, tādēļ attalināja vinu no varas.
Savukārt mirušā vadoņa vidējais dēls Kims Čenčhols cieš no slimības, kuras laikā organisms pastiprināti izstrādā sieviešu hormonus. Bijušais Kima Čenira pavārs, japānis Kendzi Fudzimoto savos memuāros rakstīja, ka tēvs savu vidējo dēlu šī iemesla dēļ uzskatīja par pārāk „sievišķīgu” un tāpat attālināja no varas.
Jāatgādina, ka Ziemeļkorejā kopš 1994. gada pie varas bijušais Kims Čenirs mira 2011. gada 17. decembrī, tomēr par viņa nāvi paziņoja tikai 19. decembrī. 26. decembrī viņa jaunākais dēls Kims Čenuns tika ievēlēts par Korejas Darba partijas Centrālas Komitejas priekšsēdētāju, bet 31. decembrī oficiāli kļuva par Ziemeļkorejas armijas virspavēlnieku. Jaungada uzrunā, kas tika rādīta pa Ziemeļkorejas valsts televīzijas kanālu, korejieši tika aicināti līdz pēdējai asins lāsei aizstāvēt Kima Čenunu.
„Visai armijai, visai partijai un visai tautai jākļūst par dzīvu cietoksni, dzīvu vairogu, lai līdz nāvei aizstāvētu Kimu Čenunu,” tika teikts valdības izplatītajā uzrunā.