"Es varu apstiprināt, ka viņi ir saņēmuši politisko patvērumu Norvēģijā. Mēs runājam par vairākiem virsniekiem, kas bāzēti Norvēģijā un kuriem pēc puča bija pavēlēts doties mājās," ziņu aģentūrai Associated Press (AP) pavēstīja advokāts Šells Brigfjelds.
Norvēģijas tieslietu un imigrācijas iestādes atteicās komentēt šo ziņu.
"Viņi ir bijuši Norvēģijā vairākus gadus," teica advokāts.
Viņš atteicās apstiprināt vietējo mediju ziņas, ka patvērums piešķirts pieciem vīriešiem.
Laikraksts Verdens Gang ziņoja, ka šī grupa baidījās no tā, ka varētu tikt apcietināta Turcijā. Viens no viņiem februārī šim laikrakstam pastāstīja, ka viņš ir atlaists, viņa pase ir anulēta, un viņš baidās no spīdzināšanas atgriešanās gadījumā.
"Ja es atgriezīšos, tad tikšu apcietināts, man draudēs spīdzināšana, un es būšu spiests nepatiesi atzīties. Turcijas cietumos cilvēki mirst neizskaidrojamā veidā," neidentificētais virsnieks paziņoja Verdens Gang.
Turcijas Ārlietu ministrija izsauca Norvēģijas vēstnieku, lai izteiktu protestu pret lēmumu par patvēruma piešķiršanu.
Ministrija paziņoja, ka ir "nožēlojami un nepieņemami" tas, ka Norvēģija, kas tāpat kā Turcija ir NATO dalībvalsts, ir atbalstījusi virsnieku "centienus ļaunprātīgi izmantot [Norvēģijas] politiskos, sociālos un ekonomiskos resursus" tā vietā, lai viņi atgrieztos Turcijā.
"Tā nav pieņemama situācija. Eiropai nevajadzētu kļūt par drošu patvēruma vietu puču plānotājiem, teroristiem un slepkavām," pirms tam reportieriem Turcijas ziemeļu pilsētā Sinopā sacīja Turcijas tieslietu ministrs Bekirs Bozdā.
2016.gadā patvērumu Norvēģijā pieprasīja 89 cilvēki no Turcijas, sevišķi septembrī un oktobrī, kad to pieprasīja attiecīgi 17 un 28 cilvēki.