Krievija to slavē kā bezprecedenta soli pilsētu apgādāšanā ar elektrību un siltumu, jo tam neesot analogu pasaulē, un sola sākt peldošo AES sērijveida ražošanu, lai tās izmantotu ne tikai pašu vajadzībām, bet arī eksportam. Savukārt Krievijas kaimiņvalstis ir nobažījušās par peldošo kodolreaktoru drošību, bet vides aizstāvji Krievijas pirmo peldošo AES jau nodēvējuši par Kodoltitāniku un Peldošo Černobiļu.
Rosatom meitasorganizācijas Rosenergoatom vadītājs Vitālijs Truņovs ziņu aģentūrai Reuters apgalvojis, ka "peldošā spēkstacija iemieso visas tradicionālo kodolstaciju labākās kvalitātes un ir aizsargāta no visa veida dabas vai tehniskajiem apdraudējumiem". Tai neko nespējot nodarīt ne vētras, ne cunami.
Kad Akademik Lomonosov būs pilnībā pabeigts, tā ūdensizspaids būs 21 500 tonnu, raksta TheDrive.com. Peldošais kodolbloks ir kā milzīga barža ar samērā plakanu dibenu, lai to vieglāk pietauvotu vajadzīgajā vietā. Tas ir aprīkots ar diviem augstspiediena ūdens kodolreaktoriem KLT-40s, kuri kopā spēj ģenerēt 70 megavatus elektrības vai 300 megavatus termoenerģijas. Tās pietiek, lai nodrošinātu 100 tūkstošu iedzīvotāju pilsētas energovajadzības. Šādus reaktorus Krievija izmanto Taimir klases atomledlaužos.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena pirmdienas, 28. maija, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Ezis
Aigars
Kuļiks