"Ja es par vēlamāku uzskatītu totalitāru vai autoritāru sistēmu, es vienkārši būtu izdarījis izmaiņas konstitūcijā, to bija pietiekami vienkārši paveikt, tam pat nav nepieciešams nekāda veida nacionāls balsojums." "Būtu bijis pietiekami šo lēmumu pieņemt parlamentā," skaidroja Kremļa saimnieks. "No manas puses tas bija apzināts lēmums atkāpties uz otro pozīciju."
Putins arīdzan apgalvoja, ka viņa mērķis neesot bijis "pēc četriem gadiem atgriezties", jo "neviens nezināja, kas notiks, kad sākās [finanšu] krīze". "Pastāv uzskats, ka demokrātija ir trockisms, anarhija. Tā tas nav," piebilda Putins. "Demokrātija, pirmkārt, un galvenokārt ir likuma ievērošana."
Atskatoties uz saviem 13 valsts augstākajos amatos aizvadītajiem gadiem, Putins nevarēja nosaukt nopietnas kļūdas, kuras viņš vēlētos labot. "Es neredzu nekādas nozīmīgas sistēmiskas kļūdas, pie kurām es tagad vēlētos atgriezties un tās kaut kā labot," atzina Putins. "Droši vien kļūdas bija, bet, lai teiktu, ka tās bija sistēmiskas, lai teiktu, ka, tagad atskatoties, es noteikti vēlētos kaut ko labot?"
Savukārt, komentējot satraucošo situāciju Sīrijā, Putins noliedza, ka Maskava atbalstītu Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, uzsverot, ka Krievija tikai cenšas nepieļaut pilsoņu kara izraisīšanos Sīrijā. "Kāda ir mūsu nostāja? Nevis par katru centu paturēt Asada režīmu pie varas, bet gan vispirms ļaut [sīriešiem] savā starpā vienoties, kā viņi vēlas dzīvot turpmāk," skaidroja Putins. "Tikai tad mēs sāksim lūkoties, kā izmainīt pašreizējo kārtību."
Putins arīdzan uzsvēra, ka Krievijas aicinājumi sākt dialogu Sīrijā ir vērsti uz to, lai nepieļautu "bezgalīgu pilsoņu karu" starp bruņotajiem nemierniekiem un režīma spēkiem.