Nekāda ANO rezolūcija Sīrijas jautājumā nav vajadzīga, vienkārši visiem Ženēvas vienošanās dalībniekiem ir Sīrijas konflikta puses jāaicina uz vienu un to pašu - izbeigt šaut un sēsties pie sarunu galda, norādīja Lavrovs. Tomēr atsevišķas Ženēvas "rīcības grupas" rietumvalstis kūda Sīrijas opozīciju, lai tā nepārtrauc cīņu centienos panākt prezidenta Bašara al Asada režīma krišanu, sacīja ministrs. Al Arabi jau iepriekš bija apliecinājis, ka Kairas sarunu dalībniekiem nav izdevies vienoties par konkrētiem soļiem Sīrijas krīzes atrisināšanas labā.
Ženēvā 30.jūnijā ANO Drošības padomes pastāvīgo dalībvalstu un dažu Sīrijas kaimiņvalstu ārlietu ministru sanāksmē tika izvirzīta ideja par Sīrijas pārejas valdības izveidošanu, kurā būtu pārstāvēti visi sabiedrības spēki. Tomēr kauju dēļ, kas visu laiku turpinās Sīrijā, dialoga uzsākšana bijusi neiespējama. Ženēvas dokumentā Sīrijas prezidentam Bašaram al Asadam nav pausts tiešs aicinājums atkāpties no amata.
Sīrijas konflikts ilgst jau kopš 2011.gada marta, un saskaņā ar Londonā bāzētās sīriešu aktīvistu organizācijas Syrian Observatory for Human Rights (SOHR) datiem tajā dzīvību ir zaudējuši 36 000 cilvēku - abu pušu karotāji un mierīgie iedzīvotāji. Atbilstoši oficiālās Damaskas datiem bojāgājušo skaits ir trīs reizes mazāks. ANO ir pārstājusi veikt nemieros nogalināto uzskaiti, un neatkarīgu apstiprinājumu SOHR aplēsēm nav iespējams gūt.
Rietumi un arābu valstis ar ANO Drošības padomes starpniecību cenšas panākt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada aiziešanu no amata, uzskatot, ka tādējādi tiks apturēta vardarbība, taču viņu centienus bloķē Krievija un Ķīna, kas apgalvo, ka iejaukšanās no ārpuses novedīs pie Sīrijas konflikta eskalācijas.
Sīrijas varas pārstāvji norāda, ka sastop lieliski bruņotu kaujinieku pretestību, kas saņem palīdzību no ārzemēm.
Savukārt Irāna apsūdz Turciju un Persijas līča valstis, ka tās, slepeni vienojoties ar ASV un Izraēlu, ar ieročiem apgādā Sīrijas nemierniekus, lai panāktu tuva Teherānas sabiedrotā - Sīrijas prezidenta Asada - gāšanu. Satraukumu par to, ka ārvalstu džihādistu klātbūtne Sīrijā var novest pie konflikta radikalizācijas, pauduši arī ANO komisijas locekļi, kas izmeklē cilvēktiesību pārkāpumus konflikta plosītajā Sīrijā.