Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

BK Ventspils uzvar Perlas basketbolistus un kļūst par Baltijas līgas līderiem

BK Ventspils Baltijas Basketbola līgas sestdienas spēlē savā laukumā uzvarēja Roberta Štelmahera trenētos Viļņas Perlas basketbolistus 65:61 (26:18) un ar 15 uzvarām 19 spēlēs kļuva par turnīra tabulas līderiem. Citā spēlē Liepājas lauvas Tallinā ar 90:79 (45:41) pārspēja Kalev/Cramo komandu.Ventspilī cīņas sākumā abām komandām, īpaši viesiem, radās pamatīgas problēmas ar metienu precizitāti.

Pirmie “pamodās” laukuma saimnieki, kuri pirmās ceturtdaļas beigās panāca 16:2 pārsvaru. Līdz lielajam pārtraukumam starpība turējās aptuveni 10 punktu robežās.Trešajā ceturtdaļā ventspilnieki pārsvaru palielināja līdz 22 punktiem (50:28) un šķietami izšķīra spēles likteni. Taču pavirši nospēlēta ceturtā ceturtdaļa (no 58:39 – 61:58) maksāja nervozu izskaņu. Pusi BK Venstpils punktu divatā savāca Rašads Andersons (21) un Oricevejinmi Efedžuku (16).Daudz rezultatīvāka cīņa aizritēja Tallinā. Pirmā puslaika lielāko daļu vadībā bija Kalev/Cramo basketbolisti, taču otrās ceturtdaļas vidū liepājnieki izvirzījās vadībā un vienubrīd sasniedza pat desmit punktu pārsvaru (44:34). Mājinieki to gan diezgan ātri likvidēja.Izšķirošo izrāvienu liepājnieki veica otrā puslaika vidū, panākot 72:61.Situācija BBL turnīrā: BK Ventspils 15-4, VEF Rīga 14-4, Tartu Rock 13-6, Nevežis 12-7, Rūdupis 13-8, Šiauliai 12-8, Kalev/Cramo 10-9, Perlas 8-12, Dolphins 7-12, Liepājas lauvas 6-13, TTU/Kalev 5-15, BK Valmiera 1-18.