Ceturtdiena, 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte

BK Ventspils zaudē Ostendē un nekvalificējas Izaicinājuma kausa pusfinālam

BK Ventspils basketbolisti Eiropas Izaicinājuma kausa izcīņas ceturtdaļfināla izšķirošajā trešajā spēlē trešdien viesos ar 63:70 (28:31) zaudēja Beļģijas klubam BC Oostende. Sērijā līdz divām uzvarām ar 2:1 vinnēja Ostendes basketbolisti un kvalificējās finālturnīram, bet ventiņiem trešais prestižākais Eiropas klubu turnīrs līdz ar to ir beidzies.

Pēc samērā sekmīgā spēles sākuma (8:5 piektajā minūtē) ventspilnieki iekrita pamatīgā “bedrē”. Nākamos punktus no spēles viesi guva septiņas minūtes vēlāk, kad Ostendes komanda bija iekrājusi 20:10 pārsvaru.BK Ventspils basketbolistiem gan izdevās diezgan ātri atspēlēties. Bērziņa un leģionāru veiksmes uzbrukumā otrās ceturtdaļas beigās – gan tikai uz īsu brīdi – arī ļāva atgūt vadību (28:27).Pēc lielā pārtraukuma cīņa ritēja mainīgām sekmēm, taču panākt sāncenšus ventspilniekiem nekādi neizdevās. Ceturtās ceturtdaļas sākumā Ooostende lielā mērā uz pretinieku kļūdu rēķina (visā spēlē 8:15) panāca tobrīd lielāko un, kā izrādījās, izšķirošo pārsvaru cīņā – 54:41. Pusotru minūti līdz beigām Ventspils basketbolisti vēl panāca cerīgo 56:62, taču tas arī bija viss.Kā zināms, ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Beļģijā uzvarēja mājinieki 86:74, bet atbildes mačā Ventspilī laukuma saimnieki revanšējās otrajā pagarinājumā 97:92.BC Oostende Izaicinājuma kausa izcīņas pusfinālā tiksies ar Sanktpēterburgas Spartak basketbolistiem, kuri ceturtdaļfinālā divreiz pārspēja Turcijas klubu Izmiras Pinar Karsiyaka (78:73, 89:71). Otrajā pārī sacentīsies Kubaņas Lokomotiv un Novomesto KRKA. Pusfināli paredzēti 29.aprīlī, fināls un spēle par trešo vietu – 1.maijā.