Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

SK Cēsis pirmajā finālspēlē sagrauj TTT Rīga

Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsērijas pirmajā spēlē SK Cēsis uzvarēja TTT Rīga vienību ļoti pārliecinoši - 91:56 (40:34).

Abas komandas ļoti centīgi un labā tempā, saspēlēs un bumbas izspēlēs, kā arī ar labu precizitāti metienos.

Kad pirmās ceturtdaļas beigās Cēsu komandas basketbolistes ieguva deviņu punktu pārsvaru (20:11), šķita, ka maisam gals būs vaļā. Tomēr TTT Rīga atkal sasparojās un otrā perioda sākumā panāca izlīdzinājumu (22:22). Cēsnieces atkal veica sparīgu izrāvienu un panāca pat 13 punktu pārsvaru (38:25), perioda galotnē spēlēja brīvāk un ļāva mājiniecēm atkal pietuvoties. Pēdējā sekundē ar ļoti tālu metienu izcēlās Eglīte. Rezultāts puslaikā 40:34 par labu SK Cēsis.

Jāatzīmē, ka divas Cēsu komandas basketbolistes Anda Eibele un Ieva Tāre pirmajā puslaikā vien nopelnīja četras piezīmes...

Pirmajās sešās minūtēs pēc pārtraukuma Cēsu komandai izdevās izrāviens 19:0, turklāt pašas nerealizēja vairākus metienus. TTT Rīga nespēja rast nekādus ieročus enerģiskajai Cēsu komandas aizsardzībai, turklāt ļolti bieži kļūdījās un līdz metieniem nemaz nespēja tikt. Savukārt Cēsu vienība gluži kā rotaļājoties ātri aizskrēja uzbrukumos un guva punktu pēc punkta.

Arī pēc Čukstes pieprasītā minūtes pārtraukuma laukumā turpinājās agresīva spēle aizsardzībā Cēsu komandas izpildījumā. Tāre realizēja tālmerienu un pagarināja Cēsu komandas uzvaras gājienu līdz 22 punktiem (62:34). Tikai perioda astotajā minūtē mājinieces guva pirmos punktus.

Pēdējā ceturtdaļā cīņas gaitā nekas būtiski nemainījās, vienīgi cīņas beigās TTT Rīga atguva spēles garšu un uzlaboja sniegumu. Tomēr Cēsu vienība svinēja pārliecinošu uzvaru ar 91:56.

Ļoti ražīgi šo spēli aizvadīja Cēsu leģionāres Kristena Manna un Tamera Janga. Viņas abas kopā vien guva 63 punktu. Labākā ar gūtajiem 32 punktiem bija Manna, bet Jangas rēķinā bija 31 punkts.