Svētdiena, 29. septembris
Mihails, Miķelis, Mikus, Miks

VEF Rīga nonāk uzvaras attālumā no otrā LBL titula

Vienas uzvaras attālumā no sava otrā Latvijas čempionu titula tikuši VEF Rīga basketbolisti. Trešajā LBL finālsērijas spēlē pirmdien Arēnā Rīga BK Ventspils gan izrādīja krietni lielāku pretestību, taču papildlaikā virsroku ņēma vefiešu pieredze (107:102). Ramūna Butauta padotie kausu savā īpašumā var iegūt jau ceturtdien Ventspilī, kur notiks sērijas ceturtā spēle.

Ventspils komandā pirmo reizi sērijas gaitā iemirdzējās atraktīvā leģionāra Mamadi Dianes zvaigzne, turklāt viesiem izdevās samazināt kļūdu skaitu un izlīdzināt cīņu zem groziem, kas pirmajās spēlēs bija galvenais klupšanas akmens. Tiesa, neizdevās izvairīties no ierastā lūzuma trešajā ceturtdaļā, kad VEF Rīga savu pārsvaru no pāris punktiem īsā laika periodā palielināja līdz divciparu skaitlim. VEF komandā enerģētika šķita nedaudz mazāka nekā iepriekš, taču allaž īstajos brīžos Butautam izdevās atrast vīrus, kuri uzņemtos iniciatīvu un neļautu pretiniekiem lauzt cīņas gaitu.

Šoreiz gan kurzemniekiem cīņas izskaņā atradās ieroči, ar kuriem lauzt nelabvēlīgo cīņas gaitu. Sīksta aizsardzība un Džamara Janga un Mārtiņa Meiera precizitāte uzbrukumā ļāva divas minūtes pirms pamatlaika beigām pat izvirzīties vadībā, taču pagarinājuma izšķirošajos brīžos pieredzējušie vefieši Kristaps Janičenoks, Kērtiss Miledžs un Sandis Valters spēja izkārtot uzvaru ar 107:102, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-0.

BK Ventspils būs ļoti sarežģīti šajā sērijā radīt pavērsienu un atjaunot intrigu cīņā par titulu, taču vismaz pirmdien radās sajūta, ka komandai ir pa spēkam nepalikt «sausā». Daudz izšķirs tas, kā treneri pratīs noskaņot spēlētājus cīņai. Vienus situācijā, kad viss jau šķiet zaudēts, bet otrus, lai neiesnaustos, kāpjot pāri suņa astei.