Handbolisti atspēlē septiņus vārtu starpību un izcīna neizšķirtu

Cīnītāju raksturu parādīja gados jaunais Latvijas handbola valstsvienības modelis, kas pirmajā no divām pārbaudes spēlēm Rīgā pret Čehiju atspēlēja septiņu vārtu deficītu un pēdējā uzbrukumā panāca neizšķirtu (24:24). Ar sešiem vārtiem rezultatīvākais bija Ņikita Pančenko, bet neizšķirtu panāca Rauls Erlends Serafimovičs. Komandas ceturtdien savā starpā tiksies atkārtoti.

Latvijas komandā tika iespēlēta virkne jauno spēlētāju, tostarp vairāki, ar kuriem treneris Davors Čutura iepriekš vēl nebija strādājis. Pēc sasaistīta uzbrukuma spēles sākumā mājinieki pirmos vārtus guva tikai astotās minūtes vidū, tomēr arī čehi nebija paguvuši tālu atrauties (1:3). Pretinieki gan pamazām audzēja savu pārsvaru, kas otrā puslaika sākumā divkārt sasniedza pat septiņus punktus (12:19). Pēdējās piecpadsmit minūtēs gan izdevās spēles gaitu lauzt.

Vispirms ar diviem precīziem metieniem izcēlās Jevgeņijs Rogonovs, tad pa diviem vārtiem guva Pančenko un Endijs Kušners, un Latvijas komanda bija vairs tikai pāris metienu attālumā. Pēdējās minūtēs Pančenko nerealizēja septiņu metru metienu, tomēr izlīdzinājumu latvieši tomēr panāca – ar skaistu planējošu metienu gala rezultātu uzstādīja Serafimovičs. Latvijas komandas sastāvā par labāko spēlētāju tika atzīts vārtsargs Edgars Kukša.