Sestdiena, 5. oktobris
Amālija, Amēlija

Latvijas handbolisti spraigā cīņā zaudējuši Čehijai

čempionāta kvalifikācijas turnīrs trešdien Rīgas Olimpiskajā centrā tika sākts ar zaudējumu 31:34 (18:18) Čehijas valstsvienībai. Izšķirošo pārsvaru viesi guva otrā puslaika sākumā, pateicoties veiksmīgai spēlei aizsardzībā un vārtos. Jau ceturtdien latvieši sāks gatavoties turnīra otrajai spēlei izbraukumā ar Luksemburgu.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā, kurā abas komandas viena otru tālāk par pāris punktiem neatlaida. Sākot no divdesmitās minūtes nelielu pārsvaru ieguva laukuma saimnieki, bet trīs minūtes pirms puslaika beigām, galvenokārt labas aizsardzības un veiksmīgas vārtsarga Helmuta Tihonova darbības rezultātā, panāca trīs punktu pārsvaru – 18:15. Pēdējās minūtes gan veiksmīgāki bija čehi, gūstot pēdējos trīs vārtus un panākot līdzsvaru uz tablo.Izšķirošo pārsvaru viesi ieguva otrā puslaika sākumā, kad Latvijas izlase divas reizes pēc kārtas uz divām minūtēm palika mazākumā. Lai arī, spēlējot vairākumā, čehi lielu pārsvaru neieguva, tūlīt pēc tam sekoja četru punktu izrāviens. Latvijas izlasei nevedās uzbrukumā, turklāt lieliski darbojās čehu vārtsargs Martins Galia. Tā rezultātā otrā puslaika pirmajās piecpadsmit minūtēs viesi bija guvuši divreiz vairāk punktu kā laukuma saimnieki – 10:5. Optimismu nevairoja arī fakts, ka sāpīgā sadursmē cieta viens no komandas vilcējiem Margots Valkovskis, taču uzbrucējs pēc komandas ārstu aprūpes atgriezās laukumā.Spēles izskaņā līdzjutēju skaļi atbalstītajiem laukuma saimniekiem atgriezās veiksme uzbrukumā un izdevās pietuvoties Čehijas izlasei līdz pat divu punktu starpībai, liekot nedaudz pieklusušajam viesu treneru soliņam ar jaunu sparu mesties mudināt aktīvāk spēlēt savus padotos. Pēdējās minūtēs viesi ļoti veiksmīgi uzspieda lēnu spēli, noturot trīs punktu pārsvaru – 31:34.Ierastā uzbrukuma līdera Evara Klešnika prombūtnes laikā valstsvienības līdera lomu uzņēmās Armands Uščins, kurš guva 10 vārtus. Lai saglabātu izredzes iekļūt divu grupas labāko komandu skaitā, svētdien būs nepieciešama uzvara izbraukumā pret Luksemburgu, kas ceturtdien uzsāks kvalifikācijas turnīru spēlējot ar grupas favorītiem francūžiem.

x x x

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs

Latvija 31:34 (18:18) Čehija

Latvija: Vārtsargi: Tihanovs, Babra; Spēlētāji: Serafimovičs 3, Valkovskis 4, Veršakovs 3/1, Uščins 8/2, Jurdžs 4, Pavlovičs 3, Kušners, Glušaks, Lilienfelds 2, Lisovskis, Lībergs.

Čehija: Vārtsargi: Galia, Štohls; Spēlētāji: Nocars 5, Lehockis, Zdrahala 3, Kubešs, Cips 2, Jiha 13/3, Filips 3, Horāks 4, Hineks 1, Riha 1, Galia, Režņičeks, Mražs 2, Štohls.