Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

Samoilovs un J.Šmēdiņš iegūst Eiropas čempionāta sudraba medaļas

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien piedzīvoja zaudējumu Austrijā notikušā Eiropas čempionāta finālspēlē, izcīnot sudraba godalgas.Latvijas duets, kas Eiropas čempionātā bija izlikts ar pirmo numuru, ar rezultātu 0-2 (19:21, 17:21) zaudēja spāņiem Pavlo Erreram un Adriana Gaviram, kuriem piešķirts septītais numurs.

Pirmajā setā kā pirmie pie atrāviena tika Latvijas pārstāvji, panākot 5:3 savā labā. Nākamajās divās izspēlēs gan uzvarēja spāņi un rezultātu tādējādi izlīdzināja. Uzreiz pēc tam Samoilovs/J.Šmēdiņš atkal iekrāja divu punktu pārsvaru, tomēr arī šoreiz Errera un Gavira uzreiz atspēlējās. Spānijas duets pēc tam uzvarēja arī nākamajās trijās izspēlēs un panāca 10:7 savā labā. Latvieši spēja ātri divus punktus atgūt, taču līdz izlīdzinājumam netika.Spānijas pārstāvji arī seta izskaņā prata saglabāt pārsvaru, kamēr Samoilovs/J.Šmēdiņš tā arī izlīdzinājumu nepanāca, lai arī nemitīgi atpalika vien par punktu.Otrajā sētā pēc spēkos līdzvērtīga ievada pirmais izrāviens atkal padevās latviešiem, kuri pēc trim pēc kārtas gūtiem punktiem panāca 7:4 savā labā, tomēr savas spējas atspēlēties vēlreiz nodemonstrēja Errera un Gavira, nekavējoties panākot neizšķirtu un vēlāk pārņemot vadību. Nedaudz vēlāk pēc Samoilova kļūdas servē rezultāts kļuva 10:8 par labu Spānijas duetam, taču pēc nākamajām divām izspēlēm atkal tika atjaunots līdzsvars.Seta turpinājumā dueti iesaistījās vairākās interesantās izspēlēs, tomēr pārsvaru neviens neieguva, rezultātam esot neizšķirtam 14:14. Uzreiz pēc tam mača tiesnešu vidū sākās lielas diskusijas par spēles patieso rezultātu, neskaidrībai rodoties pēc laukuma pušu maiņas un diskusijās aktīvi piedaloties abiem duetiem. Pēc situācijas atrisināšanās Errera un Gavira iekrāja divu punktu pārsvaru, ko turpinājumā nosargāja (18:16).Veiksmīgi darbojoties uzbrukumā, spāņi arī turpinājumā handikapu nosargāja un panāca 19:17 savā labā, bet pēc latviešu kļūdas tika pie pirmās setbumbas. Jau ar pirmo mēģinājumu tika nodrošināta uzvara, jo sitienā kļūdījās Samoilovs.Pirms trim gadiem J.Šmēdiņš duetā ar Mārtiņu Pļaviņu izcīnīja Eiropas čempionāta bronzas medaļas, savukārt Samoilovs šogad ticis pie savas pirmās kontinenta meistarsacīkšu godalgas karjerā.Samoilovs 2004.gadā kļuva par Eiropas čempionu U-20 vecuma grupā, bet 2005.gadā viņa kontā zelta medaļas Eiropas U-23 čempionātā un pasaules U-21 čempionātā. Gadu vēlāk viņš izcīnīja bronzas medaļu Eiropas U-23 čempionātā.Savukārt J.Šmēdiņš izcīnījis otro vietu 2002.gada Eiropas U-18 čempionātā, trešo vietu vietu 2004.gada pasaules U-18 čempionātā un pirmo vietu 2005.gada Eiropas U-20 čempionātā.Pirms tam svētdien pusfināla mačā Samoilovs/J.Šmēdiņš ar rezultātu 2-1 (15:21, 21:13, 15:8) uzvarēja poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu, kuri izlikti ar piekto numuru.Tikmēr Spānijas duets pusfinālā ar 2-1 (25:23, 19:21, 15:13) uzvarēja itāļus Paolo Nikolai un Danieli Lupo, kuri izlikti ar trešo numuru.Kā ziņots, Samoilovs/J.Šmēdiņš čempionāta J apakšgrupā ar divām uzvarām trīs mačos un izcīnītu pirmo pozīciju nodrošināja automātisku vietu izslēgšanas spēļu otrajā kārtā jeb astotdaļfinālā. Tajā latviešu duets ar 2-0 (28:26, 21:14) pārspēja Nīderlandes pāri Jonu Stjekemu/Kristiānu Varenhorstu, kuriem sacensībās ticis 27.numurs, bet ceturtdaļfinālā viņi tika galā ar norvēģiem Īveru Horemu un Jeiru Eitūnu, kuri izlikti ar 17.numuru - 2-0 (21:15, 21:13).Tikmēr cits Latvijas duets Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš pirmajā posmā trīs mačos piedzīvoja trīs zaudējumus un grupā ieņēma pēdējo, ceturto, pozīciju, kas lika noslēgt dalību sacensībās ar ieņemtu dalītu 25.vietu.Eiropas čempionātā nepiedalījās veselības likstu skartie Pļaviņš un Jānis Pēda, kuri šosezon kopīgā duetā vairs neplāno startēt.