Samoilovs un Šmēdiņš droši uzvar Latvijas pāru duelī, sasniedzot PK posma ceturtdaļfinālu

Pašreizējie pasaules ranga līderi Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien Latvijas pludmales volejbola duetu savstarpējā mačā pieveica Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu, sasniedzot ASV notiekošā Pasaules kausa izcīņas Longbīčas Grand Slam turnīra ceturtdaļfinālu.Sacensībās ar otro numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš pieveica turnīra 17.

pāri ar rezultātu 2-0 (21:9, 21:15).Kaut pirmos divus punktus mačā guva Pļaviņš ar Regžu, pie rezultāta 3:3 pasaules ranga līderi Samoilovs un Šmēdiņš veica izrāvienu, triumfējot pirmajā setā ar graujošu rezultātu 21:9.Arī otrajā setā Pļaviņam un Regžam neizdevās iesaistīties cīņā par uzvaru, turnīru noslēdzot dalītā devītajā vietā.Ceturtdaļfināls risināsies sestdien.Samoilovam un Šmēdiņam izslēgšanas sacensību pirmā kārta bija brīva, bet Pļaviņš un Regža dažas stundas pirms šī mača ar 2-0 (24:22, 21:16) bija pārāki pār kanādiešiem Maiklu Plentingu un Kemeronu Vīlenu.LETA jau vēstīja, ka nesen Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs neveiksmīgi startējušie Samoilovs un Šmēdiņš Longbīčas turnīrā apakšgrupā uzvarēja visos trijos mačos, kas ļāva izslēgšanas turnīru sākt no otrās kārtas, bet Pļaviņš un Regža guva divus panākumus trijos mačos, zaudējot vienīgi amerikāņiem Filam Dalhauzeram un Nikolasam Lusenam, kuri olimpiskajās spēlēs aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam.Sacensības Longbīčā ir pēdējais no četriem Grand Slam turnīriem šosezon. Jūnijā Samoilovs un Šmēdiņš uzvarēja latviešu līdzjutējiem iecienītajā Olštinas Grand Slam turnīrā.Pēc šī etapa Pasaules kausa kalendārā atliks vienīgi Kanādā gaidāmais finālposms, kurā piedalīsies astoņi ranga labākie pāri, kā arī četri rīkotāju speciālos ielūgumus saņēmušie dueti. Šajā turnīrā pludmales volejbolisti cīnīsies par 100 000 ASV dolāru (89 000 eiro) lielu naudas balvu.Pirms tam gan vēl nākamajā nedēļā abi Latvijas dueti piedalīsies Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Jūrmalas Masters pludmales volejbola turnīrā.Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Samoilovs un Šmēdiņš neizkļuva no apakšgrupas, ieņemot dalītu 19.vietu.Samoilovam Riodežaneiro bija jau trešās olimpiskās spēles karjerā, jo 2008.gadā Pekinā viņš startēja kopā ar Pļaviņu, bet pirms četriem gadiem Londonā spēlēja kopā ar Ruslanu Sorokinu. Tikmēr Šmēdiņam šis bija otrais starts Olimpiādē. Pirms četriem gadiem viņš kopā ar Pļaviņu izcīnīja olimpisko bronzas medaļu.2013. un 2014.gada sezonu Samoilovs un Šmēdiņš noslēdza kā pasaules ranga līderi.