Bayern izrauj uzvaru un pēc Borussia neizšķirta pēdējā kārtā nodrošina Vācijas čempiontitulu

Minhenes Bayern komanda sestdien tika kronēta par Vācijas futbola bundeslīgas čempioni, pēdējā kārtā izcīnot uzvaru un atņemot neizšķirtu izcīnījušajai Dortmundes Borussia iespēju izcīnīt titulu.

Pirms pēdējās kārtas, kurā sestdien iepriekšējā līdere "Borussia" mājās uzņēma "Mainz" un "Bayern" viesojās pie "Koln", abas komandas šķīra divi punkti. Turnīra noslēgumā abām vienībām bija vienāds punktu skaits, taču minheniešiem bija ievērojami labāka gūto/zaudēto vārtu starpība.

"Bayern" viesos ar 2:1 (1:0) pārspēja "Koln", bet "Borussia" mājās spēlēja neizšķirti 2:2 (0:2) ar "Mainz".

Ķelnē notikušajā mačā astotajā minūtē viesus vadībā izvirzīja Kingslijs Komans un pēc pirmā puslaika bavārieši varēja cerīgu raudzīties zelta medaļu virzienā, jo "Borussia" bija ielaidusi divus vārtus pēc Andrēasa Hanče-Ulsena un Karima Onisivo precīzajiem sitieniem.

Dortmundē notikušās spēles 69.minūtē Rafaēls Gereiru panāca 1:2, bet paralēlajā mačā 81.minūtē Dejans Ļubičičs ar realizētu 11 metru soda sitienu izlīdzināja rezultātu. Šāds rezultāts bija nelabvēlīgs "Bayern" komandai, taču pamatlaika priekšpēdējā minūtē Džamals Musjala ar sitienu no soda laukuma robežas panāca 2:1.

Līdz ar to uzvarai bija jāizcīna dortmundiešiem, taču viņi vien spēja izraut neizšķirtu, kompensācijas laika sestajā minūtē vārtus gūstot Niklasam Zīlem.

Minhenes "Bayern" par bundeslīgas čempioni kļuvusi 11 sezonas pēc kārtas, bet kopumā izcīnījusi 33 Vācijas čempiontitulus.

Astoņkārtējā Vācijas čempione "Borussia" savu līdz šim pēdējo bundeslīgas titulu izcīnīja 2012.gadā.