Chelsea uzvar Juventus un nodrošina vietu play-off

Anglijas futbola premjerlīgas vienība Londonas Chelsea otrdien nodrošināja vietu UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīrā, kur turpinās savu iepriekšējās sezonas titula aizstāvēšanu.

Londonieši mājās ar 4:0 (1:0) pieveica Turīnas "Juventus" komandu, kurai jau bija nodrošināta vieta "play-off".

Vadību "Chelsea" komandai ieguva Trevo Čaloba 25.minūtē. Angļu aizsargs pēc stūra sitiena saņēma bumbu tieši pretī vārtiem un netraucēts no tuvas distances raidīja to tīklā.

Otrā puslaika pirmajā pusē pāris minūšu laikā Londonas klubs guva vēl divus vārtus un ielika pamatus uzvarai. Vispirms 56.minūtē Rīss Džeimss soda laukumā saņēma bumbu, nolika to pa sitienam un trieca vārtos. Divas minūtes vēlāk londonieši sarāva "Juventus" aizsardzību, Kelamam Hadsonam-Odoi panākot 3:0.

Kompensācijas laika piektajā minūtē "Chelsea" izmantoja turīniešu kļūdu soda laukumā, kas Timo Verneram ļāva gūt ceturtos vārtus.

Otrā šīs grupas cīņā "Malmo" mājās nenoturēja uzvaru un spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Sanktpēterburgas "Zeņit".

Maču apkalpoja Latvijas tiesnešu brigāde ar Andri Treimani, Haraldu Gudermani, Alekseju Spasjonņikovu un Aleksandru Golubevu sastāvā.

Malmes komandu ar sitienu pa zemi no aptuveni 13 metriem vadībā izvirzīja Serens Rīkss. Otrajā puslaikā Artjoms Dzjuba nerealizēja 11 metru soda sitienu, iesitot bumbu kājās pretinieku vārtsargam Juhanam Dālinam, par kura pārkāpumu tika nozīmēta "pendele".

Pamatlaika beigās Treimanis pēc "Malmo" pārkāpuma soda laukumā, izmantojot videotiesneša asistenta sistēmu (VAR), nozīmēja uz mājinieku vārtiem 11 metru soda sitienu, kuru kompensācijas laika otrajā minūtē realizēja Jaroslavs Rakickis.

Pirms pēdējās, sestās kārtas H grupā pa 12 punktiem ir Londonas un Turīnas klubiem, četrus punktus guvusi Sanktpēterburgas komanda, bet vienu - Malmes vienība.

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūst nākamajā kārtā, trešā pārceļas uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona ir beigusies.

Šīs sezonas fināls norisināsies 28.maijā norisināsies Sanktpēterburgā, Krievijā.

2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Portugāles pilsētā Portu Londonas "Chelsea" ar 1:0 pārspēja Mančestras "City".