Rīgā +17 °C
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Riga futbolisti cieš zaudējumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē

Latvijas futbola komanda Riga ceturtdien Nīderlandē cieta zaudējumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā spēlē. Riga ar 0:2 (0:1) piekāpās Enshedes Twente.

Spēle sākās ar mājinieku uzbrukumiem, un 11.minūtē uzbrukuma smailē tika izvirzīts aizsargs Alfonss Sampsteds, kurš pārcēla bumbu pāri "Riga" vārtsargam Nilam Tomam Puriņam, panākot 1:0.

Labākā iespēja gūt vārtus viesiem radās pretuzbrukumā, kad pēc Duglasa Aureliu piespēles Antoni Kontrerasa sitienu pa zemi atvairīja vārtsargs Larss Unnerštalls.

Pirmajā puslaikā viesi nopelnīja arī divas dzeltenās kartītes, tās saņemot Glodī Ngondā un Kontrerasam.

50.minūtē Puriņš atvairīja bīstamu Mihela Flapa tālsitienu, bet 55.minūtē Puriņš pēc stūra sitiena izpildes glāba komandu no otro vārtu zaudējuma pēc Robina Propera raidījuma.

Puriņš vēl vairākkārt glāba savu komandu, taču 67.minūtē bumba soda laukuma vidū atlēca pie Dāna Rotsa, kurš to raidīja vārtos, bumbai no sākuma atsitoties pret pārliktni.

73.minūtē "Riga" veica trīs spēlētāju maiņas, laukumā dodoties Raivim Jurkovskim, Mikaelam Soisalo un Hrvojem Babecam, un rīdzinieki izveidoja dažas bīstamas situācijas pie mājinieku vārtiem, taču izšķirošais sitiens nepadevās.

Atbildes spēle notiks 17.augustā.

"Riga" un "Twente" pāra uzvarētāju "play-off" kārtā gaida tikšanās ar Turcijas komandu Stambulas "Fenerbahce" vai Slovēnijas vienību "Maribor".

Rīgas komanda kvalifikācijas pirmajā kārtā divu spēļu summā ar 2:1 pārspēja Reikjavīkas "Vikingur", bet otrajā pagarinājumā ar 4:3 divu spēļu summā uzveica ungāru "Kecskemet".

"Twente" no pirmās kārtas spēlēm bija brīva, bet otrajā ar 2:1 apspēlēja zviedru "Hammarby IF", vietu nākamajā kārtā nodrošinot pagarinājumā.

"Riga" šobrīd ir Latvijas čempionāta līdere, kamēr iepriekšējās sezonas Nīderlandes piektajai spēcīgākajai komandai "Twente" nacionālais čempionāts sāksies šajā nedēļas nogalē.

Jau ziņots, ka ceturtdien "Valmiera" "Skonto" stadionā Rīgā ar 1:2 (1:0) zaudēja Albānijas klubam Tirānas "Partizani"

UEFA Konferences līgas kvalifikācijas otro kārtu nepārvarēja RFS un "Auda".

Grupu turnīra sasniegšanai nepieciešams pārvarēt četras kvalifikācijas kārtas.

Šīs sezonas UEFA Konferences līgas fināls notiks 29.maijā Grieķijas galvaspilsētā Atēnās.

Pagājušajā sezonā par UEFA Konferences līgas uzvarētāju kļuva Anglijas premjerlīgas klubs Vesthemas "United", kas finālā ar 2:1 pārspēja Itālijas A sērijas vienību Florences "Fiorentina".