Rīgā +17 °C
Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Ar aizraujošiem dueļiem Parīzē un Ļvovā sākas UEFA Čempionu līgas astotdaļfināli

Ar diviem mačiem šodien sākas UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfinālu izspēle, Parīzes Saint-Germain (PSG) savās mājās uzņemot Londonas Chelsea, bet Doņeckas Šahtar Ļvovā spēkojoties ar Minhenes_ Bayern._Abi dueļi sāksies plkst.21.45 pēc Latvijas laika. Spēli no Parīzes tiešraidē būs iespējams vērot kanālā Viasat Sport Baltic (VSB).

Pašreizējās Francijas čempiones PSG duelis ar Anglijas premjerlīgas līderi Chelsea ir ļoti principiāls, jo pagājušā gada UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā briti trīs minūtes pirms atbildes spēles beigām guva vārtus un uzvarēja ar 2:0, nodrošinot sev arī panākumu divu spēļu summā, pateicoties izbraukumā gūtiem vārtiem. Tāpat vēl divas reizes komandas savā starpā tikās 2004./2005.gada sezonas sacensību grupu turnīrā, turklāt trijās no šīm četrām komandu tikšanās reizēm PSG nav spējusi gūt vārtus.Abu komandu pirmajā mačā PSG komandai būs jāiztiek vismaz bez trim spēlētājiem, jo brazīlietis Lukass, Johans Kabajē un Seržs Orjē nevarēs laukumā doties traumu dēļ, turklāt visi tās sestdien guva iepriekšējā Francijas čempionāta spēlē. Tikmēr_ Chelsea _pašlaik vienīgā neskaidrība ir, vai laukumā būs spējīgs doties nigērietis Džons Obi Mikels.Otrā astotdaļfināla pirmajā mačā Ukrainas čempionvienība futbolā Doņeckas Šahtar uzņems spēcīgo Vācijas vienību Minhenes Bayern. Konflikta Ukrainas austrumos dēļ šajā sezonā Šahtar mājas spēles aizvada Ļvovā, kas atrodas valsts rietumos. Pēdējās piecās spēlēs, kuras Bayern ir aizvadījusi Ukrainā, tikai vienā mačā ir gūta uzvara, pārējās tikšanās noslēdzās ar vienu neizšķirtu un trim zaudējumiem.Šajā spēlē Vācijas čempionvienībai nāksies iztikt bez savainotajiem Havi Martinesa, Filipa Lāma, Tjagu Alkantara un Ksavi Alonso. Ja Bayern pašlaik aktīvi turpinās sezona, kurā tā ir drošā bundeslīgas vadībā, Ukrainas čempionāts pēc ziemas pārtraukuma atsāksies vien februāra beigās.Citos astotdaļfināla pāros Spānijas čempione un pagājušās sezonas turnīra fināliste Madrides Atletico spēkosies ar Leverkūzenes Bayer futbolistiem no Vācijas, bet Itālijas čempione Turīnas Juventus lūkos pārspēt šosezon ļoti neveiksmīgi spēlējošo Vācijas otro spēcīgāko klubu Dortmundes Borussia. Anglijas pārstāve Londonas_ Arsenal _samēros spēkus ar Francijas vicečempioni Monaco, tikmēr pašreizējo kausa īpašnieku Madrides Real no Spānijas astotdaļfinālā gaida duelis ar Vācijas klubu Gelzenkirhenes _Schalke 04.Visbeidzot, turnīrā ļoti sekmīgi spēlējošā Šveices komanda Basel astotdaļfinālā tiksies ar Porto _no Portugāles, bet vēl vienā potenciāli ļoti intriģējošā pārī sacentīsies Spānijas grands Barcelona un Anglijas čempionvienība Mančestras _City._Astotdaļfināla pirmās spēles tiks aizvadītas šajā un nākamajā nedēļā, atbildes spēles norisināsies martā, bet ceturtdaļfinālā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.