Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Barcelona un Lyon ar uzvarām sāk Čempionu līgas izslēgšanas spēles

Ar uzvarām UEFA Čempionu  līgas astotdaļfinālu otrdien vēlu vakarā uzsāka  pašreizējie turnīra čempioni Barcelona un Lionas Olympique. Katalonieši izbraukumā ar 3:1 uzveica Leverkūzenes Bayer, lielā mērā nodrošinot savu dalību ¼ finālā. Otrā spēlē Olympique savā laukumā ar 1:0 pārspēja turnīra sensāciju no Kipras – APOEL

Neskatoties uz milzīgo pārsvaru, pirmajā puslaikā Barcelona nespēja atklāt rezultātu līdz pat 41.minūtei, kad Lionels Mesi ar labu piespēli sameklēja Sančesu, kurš raidīja bumbu Bayer vārtos. Otrās 45 minūtēs mājinieku uzsāka manāmi apņēmīgāk, kas drīz materializējās uz tablo – 52.minūtē Mihails Kadlecs ar galvu iesita bumbu Barcelona vārtos un 1:1. Mājinieku prieki gan nebija īpaši ilgi, jo jau dažas minūtes vēlāk Sančess guva otros vārtus spēlē, vēlreiz vadībā izvirzot Spānijas titulēto klubu. Punktu mačam ar saviem septītajiem vārtiem turnīrā pielika Mesi. Barcelona uzvarēja ar 3:1 un strauji pietuvojās ¼ finālam.

Olympique un APOEL spēlē komandas vairāk darbojās no aizsardzības, tādēļ daudz iespēju gūt vārtus pirmajā puslaikā nebija. Laukuma saimnieki un pāra favorīti Lionas futbolisti rezultātu spēja atklāt 58.minūtē – Lakazets beidzot pārvērta lielo pārsvaru ciparos uz tablo (1:0). Lionai bija vēl pāŗis labas izdevības gūt vārtus, tomēr rezultāts saglabājās nemainīgs. Kiprieši spēles gaitā spēja vienu reizi uzsist pa Hugo Lorisa sargātajiem vārtiem, kad pašās spēles beigās vārtsargs pārcēla pāri vārtiem samērā bīstamo raidījumu. Liona ielikusi pamatus ¼ finālam, tomēr kipriešu izredzes nav zemē metamas un viss izšķirsies viņu laukumā.

Atbildes spēles tiks aizvadītas 7.martā, ¼ finālā iekļūs uzvarētājs divu spēļu summā.