Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Favorītes Sevilla un Liverpool ar uzvarām sāk Eiropas līgas 1/16 finālu

Anglijas vicečempione Liverpool un pašreizējā kausa īpašniece Sevilla no Spānijas ceturtdien guva grūtas uzvaras UEFA Eiropas līgas futbolā 1/16 fināla pirmajās spēlēs.Liverpool savā laukumā ar 1:0 (0:0) pieveica Turcijas vienību Stambulas Bešiktaš, vienīgos vārtus piecas minūtes pirms cīņas beigām gūstot Mario Balotelli, kurš realizēja 11 metru soda sitienu.

Zīmīgi, ka Liverpool rindās ierasti soda sitienus izpilda Džordans Hendersons, bet šoreiz Balotelli viņam atņēma bumbu un devās pats sist."Domāju, ka seši vai septiņi futbolisti būtu varējuši sist. Kas notiktu, ja katrs no viņiem teiktu, ka sitīs? Noteikumi nav izstrādāti bezjēdzīgi," pēc cīņas pauda vienības kapteinis Stīvens Džerārds, kurš šajā mačā nepiedalījās.Tikmēr Sevilla ar 1:0 (0:0) savās mājās pieveica Vācijas bundeslīgas komandu Menhengladbahas Borussia, vārtus 70.minūtē gūstot Visentem Ivorram.Visplašāk 1/16 finālā ar piecām vienībām pārstāvēta Itālija, tomēr tās svinēja tikai vienu uzvaru, Napoli ar 4:0 (3:0) izbraukumā sagraujot Turcijas vienību Trabzonspor. Citos mačos Torino savā laukumā cīnījās 2:2 (2:1) ar Bilbao Athletic no Spānijas, AS Roma savā laukumā nospēlēja 1:1 (1:0) ar Nīderlandes vienību Roterdamas Feyenoord, Florences Fiorentina izbraukumā nospēlēja 1:1 (1:1) ar premjerlīgas komandu Totenhemas Hotspur, bet Milānas Inter ļoti rezultatīvā mačā viesos, atkārtojot 1967.gada Eiropas kausa finālu, cīnījās 3:3 (3:2) ar Skotijas spēcīgāko vienību Glāzgovas Celtic, kas noslēdzošos vārtus guva vien kompensācijas laika trešajā minūtē.Uzvaru pirmajā 1/16 fināla spēlē svinēja arī otra Liverpūles komanda Everton, kas ar 4:1 (3:1) izbraukumā stabili pieveica Bernes Young Boys no Šveices, kaut pirmā zaudēja vārtus. Ar hat-trick izcēlās beļģis Romels Lukaku.Citos dueļos uzvaras svinēja arī VfL Wolfsburg (Vācija), Dņipropetrovskas Dņipro (Ukraina), Sanktpēterburgas Zeņit (Krievija), Club Brugge (Beļģija), Guingamp (Francija), Villarreal (Spānija) un Amsterdamas Ajax (Nīderlande) vienības, bet Briseles Anderlecht no Beļģijas savā laukumā cīnījās 0:0 (0:0) ar Krievijas vienību Maskavas Dinamo.Kā zināms, _Club Brugge _īpašumā ir arī Latvijas uzbrucējs Valērijs Šabala, kurš gan pašlaik izīrēts Čehijas augstākās līgas komandai Jablonecas _Baumit._1/16 fināla atbildes spēles risināsies 26.februārī.Pēc divu apļu grupu turnīra izslēgšanas cīņās iekļuva katras grupas divas labākās komandas, kur tām pievienojās arī UEFA Čempionu līgas apakšgrupu trešās vietas ieguvējas.Šī gada pavasarī Sevilla turnīra finālā pēcspēles sitienu sērijā uzveica Portugāles komandu Lisabonas Benfica, turnīrā uzvarot trešo reizi vēsturē.Šīs sezonas sacensību fināls 2015.gada 27.maijā notiks Varšavā.