Rīgā +18 °C
Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Levandovskis ar hat trick palīdz Barcelona pieveikt Valencia futbolistus

Ar trim gūtiem vārtiem jeb hat trick pirmdien Spānijas futbola čempionāta (La Liga) mačā izcēlās poļu uzbrucējs Roberts Levandovskis, palīdzot čempionvienībai Barcelona atspēlēties un ar 4:2 (1:2) savā laukumā pieveikt Valencia vienību.

Mača 15.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Fermins Lopess, tomēr līdz pārtraukumam viesi spēja iegūt pārsvaru 2:1 - spēles 27.minūtē rupji kļūdījās "Barcelona" vārtsargs Marks Andrē ter Štēgens, pēc kā bumbu tukšos vārtos sita Ugo Duro, bet 38.minūte nekļūdīgi 11 metru soda sitienu realizēja Hosē Luiss Garsija Vaja jeb Pepelu.

Pirmā puslaika kompensācijas laikā "Valencia" vārtsargs Giorgijs Mamardašvili ar roku noslēpēja ārpus soda laukuma, par ko saņēma sarkano kartīti un atstāja savu komandu mazākumā. Mājinieki to izmantoja ar uzviju, "hat trick" otrajā puslaikā gūstot Levandovskim - polis bija precīzs 49., 82. un 90.minūtē.

Ar 16 gūtiem vārtiem Levandovskis ir šīs sezonas ceturtais labākais vārtu guvējs Spānijas čempionātā. Par viņu vairāk bumbas vārtos sasituši Artems Dovbiks (19) no "Girona", kā arī Aleksandrs Sorlots (17) no "Villareal" un Džūds Belingems no Madrides "Real".

Pēc uzvaras pagājušās sezonas čempione "Barcelona" vēl saglabā teorētiskas izredzes uz titulu.

Kopvērtējumā pārliecinoši līderi ar 84 punktiem 33 spēlēs ir Madrides "Real", bet "Barcelona" piecas kārtas pirms čempionāta noslēguma ar 73 punktiem ieņem otro vietu. Trešie ar 71 punktu ir "Girona", bet labāko četrinieku ar 64 punktiem noslēdz Madrides "Atletico". Savukārt valensieši iekrājuši 47 punktus un ieņem astoto pozīciju 20 komandu konkurencē.

Turpmāk nebūs vieglāk

Izlasi pēc smaga zaudējuma Vācijai eksaminēs spēcīgās Zviedrijas un Slovākijas valstsvienības.