Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Rišarlisons ar diviem gūtiem vārtiem nokārto Brazīlijas uzvaru pār Serbiju

Brazīlijas vīriešu futbola izlase ceturtdien Pasaules kausa finālturnīra G apakšgrupas spēlē ar rezultātu 2:0 (0:0) izcīnīja panākumu pār Serbijas valstsvienību. Abus vārtus uzvarētāju rindās guva Rišarlisons.

Serbi nopelnīja pirmo brīdinājumu jau spēles septītajā minūtē, kad Strahiņa Pavlovičs pārkāpa noteikumus pret Neimaru. Pirmā puslaika turpinājumā abām izlasēm izdevās izveidot uzbrukumus, taču vairāk sitienus pretinieku vārtu virzienā izpildīja Brazīlijas futbolisti.

Savukārt otrais puslaiks iesākās ar divām serbu kļūdām aizsardzībā īsā laika posmā, kuras Brazīlijas futbolistiem tomēr neizdevās izmantot.

57.minūtē serbi veica divas maiņas, īsi pēc tam pie pirmā stūra sitiena tiekot Serbijas izlasei, kas netika izspēlēts veiksmīgi. Pāris minūtes pēc tam brazīlieši devās pretuzbrukumā, kas noslēdzās ar Kazemīru sitienu par vārtu stabu.

Tikmēr 62.minūtē pēc Vinisiusa Žuniora sitiena pie atlēkušās bumbas Serbijas vārtu priekšā tika Rišarlisons, kurš uzreiz raidīja garām vārtsargam un izvirzīja vadībā Brazīliju.

Vēl 73.minūtē Žuniors uz vārtu priekšu piespēli atdeva Rišarlisonam, kurš meistarīgi vēlreiz pārspēja Serbijas vārtsargu Vaņu Milinkoviču-Saviču, panākot 2:0.

Dienas pirmajā spēlē G apakšgrupā Šveice ar 1:0 pārspēja Kamerūnu.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Brazīlijas izlases sastāvs: Alisons Bekers, Danilu Luiss da Silva, Tjagu Silva, Markiņoss, Alešs Sandru, Kazemīru, Lukass Paketa (Freds, 75.minūte), Neimars da Silva Santuss Žuniors (Antonijs Matēuss dus Santuss, 79.minūte), Rišarlisons (Gabriels Žezuss, 79.minūte), Rafinja (Gabriels Martinelli, 87.minūte), Vinisiuss Žuniors (Rodrigu, 75.minūte).

Serbijas izlases sastāvs: Vaņa Milinkovičs-Savičs, Strahiņa Pavlovičs, Nikola Milenkovičs, Milošs Veļkovičs, Nemaņa Gudeļs (Ivans Iličs, 57.minūte), Andrija Živkovičs (Nemaņa Radoņičs, 57.minūte), Saša Lukičs (Darko Lazovičs, 66.minūte), Filips Mladenovičs (Dušans Vlahovičs, 66.minūte), Aleksandars Mitrovičs (Nemaņa Maksimovičs, 83.minūte), Dušans Tadičs, Sergejs Milinkovičs-Savičs.