Rīgā +19 °C
Pirmdiena, 1. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināli: Madrides derbijs un Turīnas kauja

Ar diviem mačiem šodien tiek aizsākta UEFA Čempionu līgas futbolā ceturtdaļfinālu izspēle.Abas cīņas šovakar sāksies plkst.21.45 pēc Latvijas laika.Jau ceturtdaļfinālā gaidāma pagājušās sezonas UEFA Čempionu līgas fināla atkārtojums, šīs kārtas pirmajā mačā Spānijas klubam Madrides Atletico uzņemot šīs pašas valsts un pilsētas grandu Real, kas ir pašreizējais turnīra trofejas glabātājs.

Šo dueli tiešraidē būs iespējams vērot Viasat Sport Baltic televīzijas kanālā.Atletico futbolisti šī turnīra ceturtdaļfinālu sasnieguši septīto reizi, bet pusfinālā līdz šim viņiem izdevies iekļūt četras reizes. Zīmīgi, ka šis klubs pret savas pilsētas konkurentiem_ Real _nav zaudējis jau sešas spēles pēc kārtas. Tikmēr karaliskais klubs UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu sasniedzis jau piekto gadu pēc kārtas, iekļūstot pusfinālā iepriekšējās četras sezonas.Sagaidāms, ka šajā mačā Atletico vienībai potītes savainojuma dēļ nevarēs palīdzēt horvātu uzbrucējs Mario Mandzukičs, kamēr Real sastāvā iztrūkumi nav prognozējami.Pirms tam astotdaļfinālā Atletico komanda divu spēļu summā cīnījās 1:1 ar Vācijas klubu Leverkūzenes Bayer, iespēju spēlēt ceturtdaļfinālā nodrošinot vien pēcspēles 11 metru sitienu sērijā. Tikmēr Real ar lielām grūtībām divu spēļu sumā ar 5:4 apspēlēja citu Vācijas vienību Gelzenkirhenes Schalke 04.Zīmīgi, ka, uzvarot šīs sezonas UEFA Čempionu līgā, Real galvenais treneris itālis Karlo Ančeloti var kļūt par pirmo speciālistu, kurš šajā turnīrā uzvarējis četras reizes. Tiesa, Real klubs šobrīd neatrodas labākajā formā, jo visu turnīru ietvaros zaudējis trīs no pēdējām septiņām spēlēm.Tāpat šodien ceturtdaļfinālu uzsāk cits pāris - Itālijas čempione Turīnas Juventus savā laukumā uzņem Francijas čempionāta komandu Monaco.Titulētais Juventus klubs pēdējo reizi UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu sasniedza pirms divām sezonām, bet pusfinālā pēdējo reizi tas spēja sasniegt vien pirms 12 gadiem, pēc tam ciešot trīs neveiksmes. Tikmēr šīs sezonas pārsteigums Monaco šī turnīra ceturtdaļfinālā spējis iekļūt ceturto reizi, bet lūkos sasniegt pusfinālu pirmo reizi kopš 2004.gada, kad šim klubam izdevās sasniegt arī finālu.Pirms tam ceturtdaļfinālā Juventus divu spēļu summā ar 5:1 sagrāva Vācijas klubu Dortmundes Borussia, kamēr Monaco nospēlēja 3:3 ar spēcīgo Anglijas klubu Londonas Arsenal, bet ceturtdaļfinālu sasniedza, pateicoties izbraukumā vairāk gūtiem vārtiem.Sagaidāms, ka šo maču traumu dēļ Juventus sastāvā būs spiesti izlaist pieredzējušais pussargs Andrea Pirlo, aizsargs Martins Saseress un pussargs Pols Pogbā, savukārt Monaco rindās zem jautājuma zīmes ir pussarga Žeremī Tulalāna piedalīšanās šajā cīņā.Atbildes cīņas šiem ceturtdaļfināla pāriem norisināsies 22.aprīlī. Pusfinālu sasniegs tā komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.Savukārt trešdien ceturtdaļfinālus uzsāks Francijas čempioni Parīzes Saint-Germain un Barcelona no Spānijas, kā arī Portugāles klubs Porto un Minhenes Bayern no Vācijas.Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.