Rīgā +23 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

UEFA Eiropas līga: Sevilla pretinieks finālā negaidīti būs Ukrainas klubs Dņipro

UEFA Eiropas līgas finālā ceturtdien negaidīti iekļuva Ukrainas futbola klubs Dņipropetrovskas Dņipro.Pusfināla atbildes spēlē Kijevā Dņipro komanda ar 1:0 (0:0) pārspēja spēcīgo Itālijas vienību Napoli, divu spēļu summā triumfējot ar 2:1.Vienīgos vārtus šī mača 58.minūtē guva Jevgēņijs Seļeznovs, kurš tādejādi guva abas Dņipro vārtus Eiropas līgas pusfināla cīņās pret Napoli.

Šis ir Dņipro visu laiku labākais sasniegums Eirokausu turnīros, jo līdz šim klubam nebija izdevies sasniegt pat šāda līmeņa turnīru pusfinālu.Līdz ar to ir izdzisušas Napoli cerības atkārtot 1989.gada panākumu, kad šis klubs triumfēja UEFA kausā, kas ir pašreizējā Eiropas līga.Dņipro pretinieki finālā būs pašreizējie UEFA Eiropas līgas trofejas glabātāji Spānijas klubs Sevilla, kas atbildes mačā izbraukumā ar 2:0 (2:0) pieveica Florences Fiorentina no Itālijas, divu spēļu summā triumfējot ar pārliecinošo 5:0.Atbildes cīņas abi vārti tika gūti jau pirmajā puslaikā, kad ar piecu minūšu intervālu izcēlās kolumbiešu uzbrucējs Karloss Baka un Daniels Karriko.Zīmīgi, ka Karriko šis bija jau 47.Eiropas līgas mača karjerā, kas ir jauns turnīra rekords.Sevilla futbolistiem šī turnīra finālu izdevies sasniegt jau ceturto reizi, bet iepriekšējos trīs gadījumos klubs vienmēr izšķirošajā mačā ir uzvarējis. Tiesa, arī Ukrainas klubi pirms tam spējuši Eirokausu finālos iekļūt trīs reizes un allaž triumfēt.UEFA Eiropas līgas fināls notiks 27.maijā Polijas galvaspilsētā Varšavā.