Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ventspils pilsētas dome noraizējusies par profesionālā futbola attīstību pilsētā

Uzsverot ikviena sporta veida nozīmi pilsētā, Ventspils dome bijusi nepatīkami pārsteigta, uzzinot par Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Disciplinārās komitejas lēmumu diskvalificēt futbola klubu (FK) "Ventspils" uz septiņiem gadiem no dalības UEFA turnīros, aģentūru LETA informēja Ventspils pilsētas domē.

Pašvaldība uzsvēra, ka Ventspils pilsētā ir ilgstošas futbola tradīcijas, tajā skaitā jau vairākas desmitgades profesionālais futbols attīstās privātā kluba SIA "Futbola klubs "Ventspils"" vadībā, un FK "Ventspils" ir izcīnījis sešus Latvijas čempionu titulus un septiņus Latvijas kausus futbolā.

Kopš 2018.gada SIA "Futbola klubs "Ventspils"" 50,09% kapitāldaļu pieder SIA "Ventspils futbola sabiedrība", kā patiesais labuma guvējs ir Krievijas pilsonis Adlans Šišhanovs, kurš kļuva par kluba prezidentu un uzreiz izvirzīja ambiciozus mērķus - atgriezt FK "Ventspils" spēcīgāko klubu rangā Latvijā, cīnīties tikai par pirmo vietu valstī un nodrošināt maksimāli veiksmīgu startu Eirokausos, apgalvoja domē.

Ventspils pilsētas dome vienmēr ir bijusi mazākuma kapitāldaļu turētāja SIA "Futbola klubs "Ventspils" un nevar ietekmēt pieņemtos lēmumus klubā, tādēļ jau 2019.gadā tika pieņemts lēmums pārdot Ventspils pilsētas pašvaldībai piederošās FK "Ventspils" 11,23% kapitāldaļas. Tika izsludinātas trīs atklātas izsoles, kuras gan noslēdzās bez rezultāta.

Pašvaldība norādīja, ka Ventspils pilsētas dome nekad nav finansiāli atbalstījusi profesionālo FK "Ventspils", bet vienmēr ir atbalstījusi un arī turpmāk atbalstīs Ventspils bērnu futbola akadēmiju - biedrību "Ventspils jauniešu futbola klubs" un biedrību "Ventspils olimpiskā cerība". 

Akadēmija ir dibināta ar mērķi nodrošināt bērniem un jauniešiem veselīgu dzīves veidu un attīstīt viņu iemaņas futbolā, lai sagatavotu kvalitatīvus futbola spēlētājus dažāda vecuma Latvijas futbola izlasēm un Latvijas profesionāliem futbola klubiem. Ventspils bērnu futbola akadēmija jau vairāku gadu garumā saņem finansējumu no Ventspils pilsētas domes, kas palīdz nodrošināt nepieciešamos apstākļus bērnu un jauniešu treniņu procesam un akadēmijas darbībai, kā arī Ventspils daudzu gadu garumā ir attīstījusi pilsētas infrastruktūru, lai nodrošinātu labus treniņa un sacensību apstākļus kā jauniem futbolistiem, tā arī profesionāliem sportistiem, tajā skaitā futbolistiem.

Ventspils bērnu futbola akadēmijā trenējas vairāk nekā 250 dažāda vecuma bērni un jaunieši (no U-5 līdz U-18, kā arī meiteņu grupa U-14), kas piedalās Latvijas Futbola federācijas atbilstošo vecumu turnīros, kā arī citos starptautiskos un vietējos futbola turnīros.

Ventspils pilsētas dome uzsvēra, ka vienmēr atbalstījusi godīgas spēles principus un pauž atbalstu UEFA pieņemtajiem lēmumiem, kā arī nosoda šādu iespējamo nelikumīgu kluba vadības darbību, bet vienlaikus cer, ka Latvijas Futbola federācijas vadība kopā ar FK "Ventspils" radīs risinājumu šai situācijai, lai no viena cilvēka pieņemtiem lēmumiem neciestu visa Ventspils pilsētas futbola attīstība.

Kā vēstīts, Latvijas futbola klubs "Ventspils" līdz 2027./2028.gada sezonai diskvalificēts no Eiropas klubu turnīriem, informēja UEFA.

Soda mēri pieņemti pēc UEFA uzraudzītas izmeklēšanas saistībā ar indikācijām par spēļu rezultātu ietekmēšanu un saistītu darbību veikšanu vairākās starptautiskās spēlēs 2018./2019 un 2019./2020.gada Eirokausu sezonās.

Tikmēr "Ventspils" kluba prezidents Šišhanovs diskvalificēts uz mūžu, bet sporta direktors Nikolajs Djakins - uz četriem gadiem. UEFA pieprasījusi Starptautiskajai Futbola federāciju asociācijai (FIFA) piemērot Šišhanovam un Djakinam diskvalifikācijas arī visas pasaules mērogā.

Klubam un tā amatpersonām piemērota diskvalifikācija par iesaistīšanos krāpniecībā, mēģinājumu iesaistīties krāpniecībā, aktīvā vai pasīvā kukuļošanā un/vai korupcijā. Klubs pārkāpis UEFA statūtus, kā arī nav ievērojis ētikas, uzticamības, godīguma un sportiskas rīcības principus.

Klubs pārkāpis arī principu, kas liedz personai pretlikumīgi ietekmēt spēles un/vai sacensību rezultātus, gūstot sev vai trešajai personai kādas priekšrocības. Pārkāpts arī princips, kas liedz tieši vai netieši piedalīties likmju izdarīšanā vai citās līdzīgās aktivitātēs un gūt finansiālu labumu no šādām darbībām.

UEFA Kontroles, ētikas un disciplinārlietu komiteja klubu diskvalificējusi uz turpmākajām septiņām sezonām, ieskaitot 2027./2028.gada sezonu. Djakinam, atšķirībā no Šišhanova, nav piemērots sods par tiešu vai netiešu dalību likmju izdarīšanā vai citās līdzīgās aktivitātēs, tāpēc viņam diskvalifikācijas termiņš ir mazāks.

UEFA arī piemērojusi desmit gadu diskvalifikāciju Krievijas tiesnesim Sergejam Lapočkinam, kurš nav ziņojis par mēģinājumu ietekmēt rezultātu 2018.gada 26.jūlijā notikušajā UEFA Eiropas līgā mačā ar Latvijas komandas "Ventspils" dalību.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Hokejs

Vairāk Hokejs


Basketbols

Vairāk Basketbols


Futbols

Vairāk Futbols


Teniss

Vairāk Teniss


Volejbols

Vairāk Volejbols


Motoru sports

Vairāk Motoru sports


Vieglatlētika

Vairāk Vieglatlētika


Riteņbraukšana

Vairāk Riteņbraukšana


Ziemas sports

Vairāk Ziemas sports


Citi

Vairāk Citi