Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Dinamo parāda raksturu un uzvar Čerepovecā - 4:2

Rīgas Dinamo ceturtdien izbraukuma spēlē ar 4:2 uzveica Čerepovecas Severstaļ, svinot piekto uzvaru 20 spēlēs izbraukumā šosezon. Vārtus rīdziniekiem guvai Ģirts Ankipāns, Kristaps Sotnieks, Andris Džeriņš un Aleksandrs Žirū, bet mājiniekiem divas ripas Denisa Kazionova rēķinā. Gada pēdējo spēli Dinamo aizvadīs sestdien Čehovā ar Vitjaz komandu. 14 spēles līdz regulārā turnīra beigām Dinamo no play-off zonas atpaliek 12 punktus.

Spēli ar vairākām labām vārtu gūšanas iespējām uzsāka Rīgas Dinamo hokejisti - sākotnēji Guntis Galviņš veica izgājienu viens pret pretinieku vārtiem, bet vēl pēc brīža Matjē Karla raidījums lidoja pret vārtu pārliktni. Piektajā minūtē komandas nopelnīja abpusēju noraidījumu un, spēlējot četratā, pirmos bīstamos momentus izveidoja arī Severstaļ hokejisti.

Visu pirmo trešdaļu turpinājās līdzīga spēle ar piesardzīgu hokeju un labākas iespējas bija mājiniekiem. Tomēr rezultātu atklāja tieši rīdzinieki, kad trīs minūtes pirms trešdaļas beigām Ankipāns izpildīja negaidītu metienu pa vārtiem, kas pēc rikošeta ielidoja vārtos. Ankipāns, kurš aizvadīja pirmo KHL maču kopš 29.novembra, tika pie pirmā rezultativitātes punkta šosezon.

Tomēr trešdaļu vadībā rīdziniekiem neizdevās noslēgt un pusotru minūti pirms tās beigām aizturētā soda laikā izlīdzinājumu 1:1 panāca Kazionovs. Šādi arī noslēdzās pirmā divdesmitminūte.

Arī otrajā trešdaļā laukumā turpinājās viļņveidīga spēle, bet kopumā komandas spēlēja aktīvāk. Astotajā minūtē vairākumu rīdziniekiem nopelnīja Roberts Bukarts, un to arī rīdzinieki izmantoja, kad pēc pacietīgas izspēles pēc Aleksandra Ņiživija piespēles no aizvārtes precīzi meta Sotnieks, panākot 2:1.

Savā pirmajā mazākumā mačā Rīgas Dinamo aizsargājās sekmīgi, bet arī pēc tā trešdaļas beigās neliels pārsvars piederēja mājiniekiem, tomēr neko ļoti bīstamu viņi nespēja izveidot un Latvijas komanda saglabāja vadību.

Trešais periods aizritēja ar izteiktu Severstaļ pārsvaru (metieni 17:7, visā mačā 36:20), tomēr 56.minūtē Andris Džeriņš pēc lieliskas Aleksandra Ņiživija piespēles panāca jau 3:1. Lai gan uzreiz sekoja mājinieku atbilde - otros vārtus guva Deniss Kazionovs - rīdzinieki spēja minimālo pārsvaru  noturēt un Aleksandrs Žirū 37 sekundes pirms mača beigām ar metienu tukšos vārtos pielika punktu - 4:2. Ar 11 iemestām ripām kanādietis nu kļuvis par komandas labāko snaiperi, pa 10 ir kapteinim Mārtiņam Karsumam un uz fārmklubu Liepājā nosūtītajam Mikam Indrašim.

Treneri šīs dienas mačam atkal pieteica septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus; sastāvā notika vairākas izmaiņas – atkal spēlēja Raitis Ivanāns un Ģirts Ankipāns, bet malā palika Vitālijs Pavlovs un Gunārs Skvorcovs, kā arī apslimušais Elvijs Biezais. Pēc vienas spēles izlaišanas diskvalifikācijas dēļ šoreiz spēlēja arī Mārtiņš Karsums, kurš pirmajā maiņā darbojās kopā ar ar Džeimiju Džonsonu un Robertu Bukartu. Vārtus sargāja Mikaels Telkvists.

Šosezon 38 spēlēs rīdzinieki iekrājuši 39 punktus un pēc šīs uzvaras pakāpās par divām pozīcijām uz 11.vietu Rietumu konferencē. Pa 39 punktiem ir arīdzan Sanda Ozoliņa pārstāvētajai Mitišču Atlant komandai, kā arī Dinamo nākamajiem pretiniekiem Čehovas Vitjaz.

Severstaļ hokejistus rīdziniekiem pēdējo reizi bija izdevies uzveikt 2010.gada 26.janvārī viesos - 4:3 bullīšos

Citā KHL mačā ceturtdien Laura Dārziņa pārstāvētie Kazaņas Ak Bars ar 3:2 pēcspēles metienos uzveica Ņižņekamskas Ņeftehimik. Tādējādi ar 77 punktiem 38 mačos komanda izvirzījusies Austrumu konferences 1.vietā. Dārziņš komandas otrajā uzbrucēju virknējumā spēlēja 12:30 minūtes, izceļoties ar vienu metienu. Savukārt Oskara Bārtuļa Doņeckas Donbass viesos ar 1:3 atzina Minskas Dinamo pārākumu. Oskars trešajā aizsargu pārī laukumā pavadīja 21:34 minūtes, divas reizes meta pa vārtiem un nopelnīja vienu divminūšu noraidījumu. Minūti un deviņas sekundes pirms mača beigām latvietis vairākumā rezultatīvi asistēja Ruslanam Fedotenko komandas vienīgo vārtu guvumā.

Visbeidzot Rietumu konferences pastarīši Maskavas Spartak viesos ar 4:3 pārspēja Vitjaz, tādējādi neļaujot čehoviešiem turnīra tabulā apsteigt Rīgas Dinamo

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 27.decembris. Čerepoveca, Ledus pils.

Čerepovecas Severstaļ - Rīgas Dinamo 2:4 (1:1; 0:1; 1:2)

Vārti: 16:46 Ankipāns (Džeriņš, Karls) 0:1; 18:26 Kazionovs (Andersens, Stoļarovs) 1:1; 27:39 Sotnieks (Ņiživijs, Meija, vair.) 1:2; 55:41 Džeriņš (Ņiživijs) 1:3; 57:05 Kazionovs (Kiseļevičs, Šipačovs) 2:3: 59:23 Žirū (t.v.) 2:4;

Vārtsargi: Vasilijs Košečkins - Mikaels Telkvists

Metieni: 36-20

Soda minūtes: 4-6

Skatītāji: 4532

Dinamo: Telkvists (Gudļevskis); Galviņš - K.Rēdlihs, Karls - Sotnieks, Reķis - Laviņš, Porejs; Karsums - Džonsons - Bukarts, Ņiživijs - Džeriņš - Meija, Daugaviņš - Šehura - Žirū, Ivanāns - Bičevskis - Ankipāns