Otrdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

Rīgas Dinamo hokejisti izcīnījuši pirmo uzvaru 2011.gadā. Pirmdien Arēnā Rīga viņi, gūstot trīs vārtus skaitliskajā vairākumā, sagādāja astoto zaudējumu pēc kārtas Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Maskavas Dinamo komandai – 4:2. KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Rīgas Dinamo saglabā astoto vietu. Nākamo no četrām mājas spēlēm rīdzinieki aizvadīs trešdien pret Maskavas Spartak.

Šuplers pieļauj jaunu spēlētāju parādīšanos Rīgas Dinamo sastāvā līdz pāreju laika beigām

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli (3:4 pret Mitišču Atlant) rīdzinieku rindās bija notikušas vairākas izmaiņas. Pēc ilgāka pārtraukuma komandas sastāvā atgriezās Ozoliņš, kurš spēlēja vienā aizsargu pārī ar J.Rēdlihu, un Hartigans, kura partneri bija Ņiživijs un Surovijs. Sprukta un Trotera trijnieki palika nemainīgi, bet ceturtajā maiņā bija pieteikti Podziņš, Petrovickis un no fārmkluba Liepājas metalurgs izsauktais Juris Štāls.

Pirmā trešdaļa aizritēja ļoti azartiskā un noraidījumiem bagātā cīņā, kuras lielākajā daļā rīdzinieki gan saglabāja teritoriālu pārsvaru, gan izveidoja vairāk bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem. Tiesa, slinkot nenācās arī Holtam, kuram darbu viesi pārsvarā sagādāja pretuzbrukumos, kā arī skaitliskajā vairākumā (perioda otrajā pusē uz sodīto spēlētāju soliņa vienlaikus bija pat trīs mājinieki).

Ritēja trešdaļas pēdējā minūte, kad sekmīgi spēlējušo viesu vārtsargu Gārnetu ne bez veiksmes palīdzības izdevās pārspēt Laurim Dārziņam – ripa Maskavas Dinamo vārtos ielidoja pēc rikošeta no aizsarga. Vēl līdz pārtraukumam lielisku iespēju gūt otros vārtus neizmantoja Ankipāns.

Otrās trešdaļas sākumā iniciatīvu it kā pārņēma Znaroka un Vītoliņa audzēkņi. Taču perioda vidū maskavieši īsā laikā nopelnīja divus noraidījumus, ko mājiniekiem – vēlreiz ar rikošeta palīdzību – izdevās izmantot. Pēc Ozoliņa metiena ripa trāpīja pa Trotera kāju un ielidoja vārtos. Pēc videoieraksta noskatīšanās vārtu guvums tika atzīts – 2:0.

Trīs minūtes vēlāk Rīgas Dinamo vēlreiz realizēja skaitlisko vairākumu. Ar negaidītu metienu no asa leņķa Gārneta pārspēja Mārtiņš Karsums.

Arī trešais periods sākās ar Maskavas komandas ofensīvu, un trešdaļas vidū viņi arī tika pie pirmo vārtu guvuma – Holts nespēja tvert Martina Štrbaka metienu – 3:1.

Jau trīs minūtes vēlāk pretuzbrukumā Broks Troters eleganti apspēlēja Gārnetu, atjaunojot triju vārtu pārsvaru. Taču nepagāja pat minūte, kad Sprukta noraidījumu savā labā izmantoja Maskavas Dinamo – ripu no zilās līnijas mājinieku vārtos iešķīla Maksims Solovjovs.

Neko vairāk rīdzinieki viesiem tomēr neļāva panākt, izcīnot pirmo uzvaru pamatlaikā pēc 11 maču pārtraukuma.

Šī bija jau ceturtā abu komandu savstarpējā spēle šajā sezonā. Divās no līdzšinējām trijām uzvarēja Rīgas Dinamo (2:1 un 2:1 pēcspēles metienos), vienā – maskavieši (3:1).

Kontinentālā hokeja līga

Rīgas Dinamo – Maskavas Dinamo 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Vārti: 19:13 Dārziņš (M.Rēdlihs, Galviņš, vair.) – 1:0, 34:03 – Troters (Dārziņš, Ozoliņš, vair.) – 2:0, 37:06 Karsums (Sprukts, vair.) – 3:0, 49:29 Štrbaks (Solovjovs, Ugarovs) – 3:1, 52:17 Troters (Dārziņš, M.Rēdlihs) – 4:1, 53:07 Solovjovs (Gorovikovs, vair.) – 4:2

Metieni: 32 - 36
Soda min.: 20 - 18
Iemetieni: 45 - 42

Dinamo: Holts, J.Rēdlihs – Ozoliņš, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, Sotnieks – Reķis, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Galviņš – Laviņš, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Kr.Rēdlihs, Podziņš – Petrovickis – Štāls