Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Latvijas aizsardzība izirst pa vīlēm - 0:6 pret Zviedrijas hokejistiem

Teda Nolana vadītā Latvijas hokeja izlase pirmdien Arēnā Rīga piedzīvoja otro zaudējumu divu dienu laikā pret spēcīgo Zviedrijas valstsvienību - šoreiz sagrāve ar 0:6. Tas Latvijai bija jau ceturtais zaudējums četrās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta, tikmēr zviedri svinēja ceturto panākumu tikpat mačos.

Vārtus Zviedrijas izlases labā guva Matiass Janmarks-Nīlsens, Andreass Jāmtins, Toms Nīlsons, Filips Forsbergs, Jonatans Grenstroms un Martins Ternbergs. Latvijai visu spēli vārtus sargāja Māris Jučers, kurš atvairīja 39 no 45 metieniem. Latvijas hokejisti nerealizēja nevienu no septiņām iespējām vairākumā.

Spēli Latvijas izlase uzsāka ļoti aktīvi un jau pirmajās minūtēs izveidoja vairākus bīstamus momentus pie pretinieku vārtiem. Tos gan neizdevās izmantot un drīz vien vairākas ļoti labas iespējas radās arī Zviedrijai. Devītajā minūtē pēc pārkāpuma pret Elviju Biezo Latvijas hokejisti ieguva iespēju cīnīties vairākumā un tā izspēles laikā Miks Indrašis arī izpildīja bīstamāko metienu trešdaļā - viņa raidītā ripa trāpīja pa vārtu stabu.

Tomēr 14.minūtē Zviedrijai izdevās izvirzīties vairākumā, kad Jānmarks-Nilsens realizēja lielisku piespēli no aizvārtes. Trešdaļas beigās abas komandas apmainījās uzbrukumiem, bet Latvija atradās iedzinējos ar 0:1.

Vitālija Pavlova nopelnīta noraidījuma dēļ otro trešdaļu Latvijas izlase iesāka mazākumā. Šajās divās minūtēs Latvijas izlase sekmīgi aizsargājās, bet arī pēc spēlētāju sastāva izlīdzināšanās zviedri turpināja uzbrukt. Neizmantojuši vienu iespēju cīnīties vairākumā, trešdaļas vidū Latvijas izlase pretiniekiem kapitulēja otro reizi - vārtu priekšā lielisku piespēli saņēma Andreass Jāmtins un savu iespēju garām nepalaida, rezultātam kļūstot 0:2.

Drīz vien Latvijas izlase vēlreiz ieguva iespēju cīnīties vairākumā, tomēr šis laika posms mājiniekiem izvērtās ļoti neveiksmīgs. Sākotnēji zviedri izrāvās pretuzbrukumā un, aizstāvot savus vārtus, noraidījumu nopelnīja Māris Jass, bet, spēlējot četratā pret četriem, viesi pamanījās gūt vēl divus vārtus, neilgā laikā precīzi metot Tomam Nilsonam un Fīlipam Forsbergam. Līdz ar to rezultāts kļuva jau 0:4.

Otrās trešdaļas beigās Latvijas izlasei divas reizes bija iespēja cīnīties vairākumā, bet neviena no iespējām netika izmantota un rezultāts nemainījās.

Trešajā trešdaļā laukumā ritēja asa cīņa un cīņas beigās abas komandas nopelnīja pa vairākiem abpusējiem noraidījumiem, tomēr Latvijas izlase tā arī nespēja gūt kaut goda vārtus, bet Zviedrijas izlasē precīzi meta Jūnatans Granstrēms un Martins Ternbergs, cīņai noslēdzoties ar graujošu rezultātu 0:6.

Par labāko Latvijas izlasē atzina Vitāliju Pavlovu, bet Zviedrijas sastāvā šo godu izpelnījās Martins Ternbergs.

Pēc šī mača Latvijas izlase turpinās gatavošanās procesu, bet 19. un 20.aprīlī Rīgā viesosies Baltkrievijas valstsvienība. Pēdējo pārbaudes spēli Latvija 28.aprīlī aizvadīs viesos ar Franciju, bet jau 4.maijā pirmā spēle pasaules čempionātā pret Krieviju.

EHC spēle hokejā. 2013.gada 8.aprīlis. Rīga, Arēna Rīga.

Latvija - Zviedrija 0:6 (0:1; 0:3; 0:2)

Vārti: 13:50 Janmarks-Nīlens (Johansons, Ternbergs) 0:1; 30:10 Jāmtins (Gjunge, Rozens) 0:2; 32:57 Nilsons (Jāmtins, Rozens) 0:3; 33:15 Forsbergs (Rasmusens) 0:4; 51:34 Grenstroms (Forsbergs, Karlsons) 0:5; 52:53 Ternbergs (Janmarks-Nīlens, Akselsons) 0:6;

Vārtsargi: Māris Jučers - Jonass Baklunds (no 29:49 Gustavs Veslovs)

Metieni: 42-45

Soda minūtes: 16-22