Rīgā +16 °C
Trešdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Rīgas Dinamo piekāpjas Ak Bars un netiek pie Latvijas Dzelzceļa kausa

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo sestdien nespēja triumfēt tradicionālā pirmssezonas pārbaudes turnīra Latvijas Dzelzceļa kausa finālā.Izšķirošajā mačā par titulu Rīgas Dinamo ar rezultātu 1:5 (0:4, 1:0, 0:1) piekāpās spēcīgajam Krievijas klubam Kazaņas Ak Bars.Vienīgos vārtus mājinieku labā guva Miķelis Rēdlihs.

Rīdziniekiem pirmais periods izvērtās katastrofāli neveiksmīgs, jo tika zaudēti četri vārti. Vispirms dueļa rezultātu trešajā minūtē atklāja Vladimirs Tkačovs, bet pēc nedaudz vairāk kā divām minūtēm Damirs Musins panāca jau 2:0.Savukārt pēc tam trešos vārtus guva Fjodors Malihins, gūstot tos 12.minūtē.Pēc trešo vārtu zaudējuma čehu Jakubu Sedlāčeku rīdzinieku vārtos nomainīja pieredzējušais Edgars Masaļskis, kurš līdz perioda beigām gan arī reizi pamanījās kapitulēt, kad 42 sekundes līdz pārtraukumam viņu pārspēja zviedrs Oskars Mellers.Ar otrās trešdaļas sākumu Rīgas Dinamo centās atgūties, bet vienus vārtus izdevās atgūt 34.minūtē, kad ripu sāncenšu vārtos pēc teicamas saspēles raidīja Miķelis Rēdlihs. Perioda turpinājumā rezultāts vairs nemainījās, lai gan mājiniekiem bija iespējas spēlēt vairākumā, kas gan izmantots netika.Trešā perioda vidū Rīgas Dinamo hokejistiem bija iespēja vairākumā spēlēt pieciem pret trīs pretiniekiem, bet šādu iespēju izmantot neizdevās. Turklāt 57.minūtē nācās zaudēt arī piektos vārtus, kad Masaļski pārspēja Mihails Varnakovs, uzstādot cīņas galarezultātu.Par labāko Latvijas komandā šajā duelī tika atzīts Gints Meija.Savukārt par turnīra labāko spēlētāju tika nosaukts Masaļskis, kamēr vērtīgākā balvu ieguva viņa kolēģis Ak Bars vārtos zviedrs Andešs Nilsons.Kā zināms, pirms tam sestdien trešo vietu šajā turnīrā izcīnīja Latvijas uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētā Jaroslavļas Lokomotiv komanda, kas ar 4:2 (1:2, 2:0, 1:0) pārspēja Minskas Dinamo klubu no Baltkrievijas.Jau vēstīts, ka šis pārbaudes turnīrs sākās otrdien, kas Rīgas Dinamo ar 1:2 piekāpās Minskas Dinamo, bet pēc tam trešdien rezultatīvā cīņā ar 6:3 pieveica Ak Bars. Savukārt piektdien rīdzinieki ar rezultātu 1:0 pēcspēles metienos pārspēja Lokomotiv.Tikmēr Ak Bars pirmajā spēlē ar 4:2 uzvarēja Lokomotiv, bet jau minētajā otrajā spēlē Kazaņa piedzīvoja sagrāvi pret Rīgas klubu. Savukārt piektdien Ak Bars vienība ar 3:0 pārspēja Minskas Dinamo.Kā ziņots, pirmajā pārbaudes spēlē šī mēneša sākumā, cīnoties ar samērā jaunu sastāvu, rīdzinieki Liepājā ar rezultātu 0:3 zaudēja Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) komandai Ņeftekamskas Toros, bet aizvadītajā nedēļas nogalē divos mačos pret Novosibirskas Sibirj sākotnēji tika zaudēts ar 1:2, bet pēc tam izcīnīts panākums ar rezultātu 4:2.Savukārt pēc tam Rīgas Dinamo piedalījās Ufā notikušā Baškortostānas Republikas kausa izcīņā. Tur pirmajā mačā Latvijas komanda ar 3:2 pieveica sacensību saimniekus Salavat Julajev, kuru rindās spēlē arī Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda. Vēlāk rīdzinieki ar 2:3 piekāpās Mitišču Atlant, bet pēc tam ar 2:0 pieveica KHL čempionvienību Magņitogorskas Metallurg. Noslēdzošajā duelī ar 1:3 nācās piekāpties Sanktpēterburgas SKA, noslēgumā turnīrā tiekot pie trešās vietas.Pašlaik joprojām Rīgas Dinamo ir spēkā esoši līgumi vien ar 14 spēlētājiem, kuru vidū ir arī dopinga lietošanā diskvalificētais Vitālijs Pavlovs. Paredzams, ka pārējie līgumi ar spēlētājiem oficiāli tiks noslēgti pēc tam, kad Dinamo atrisinās problēmas ar jaunu sponsorēšanas līgumu nodrošināšanu, kas joprojām nav paveikts.Kā zināms, gaidāmajā regulārajā sezonā katra no komandām aizvadīs pa 60 spēlēm, kas būs lielākais cīņu skaits KHL vēsturē. Jauno sezonu Rīgas Dinamo uzsāks 6.septembrī, savā laukumā uzņemot Minskas Dinamo vienību.Latvijas Dzelzceļa kauss tā dalībniecēm tradicionāli ir pēdējā sagatavošanās pirms KHL sezonas sākuma.2009.gadā Latvijas Dzelzceļa kausa izcīņā uzvarēja Rīgas Dinamo, kas finālspēlē pagarinājumā ar 3:2 uzvarēja Lokomotiv komandu, bet nākamajos divos gados sacensībās triumfēja Lokomotiv. Pusotru nedēļu pēc otrā triumfa Lokomotiv komanda cieta traģiskā aviokatastrofā, kurā gāja bojā visi vienības spēlētāji, ieskaitot leģendāro latviešu aizsargu Kārli Skrastiņu.2012.gadā par kausa ieguvējiem atkal kļuva rīdzinieki, kas ar 3:1 uzvarēja nu jau atjaunoto Lokomotiv komandu ar Miķeli Rēdlihu ierindā, bet pērn turnīrā pirmoreiz uzvarēja SKA komanda, finālā pieveicot Rīgas Dinamo.