Piektdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Rīgas Dinamo uzvarējuši Jaroslavļā

Rīgas Dinamo hokejisti trešdien ar uzvaru uzsāka četru izbraukuma spēļu tūri Kontinentālās Hokeja līgas čempionātā, Jaroslavļā ar 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) pārspējot Lokomotiv vienību.

Par labāko spēlētāju Dinamo vienībā atzina Miķeli Rēdlihu, kurš guva vienus vārtus un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli.

Spēles sākumā rīdziniekiem piederēja pārsvars, mājinieku aizsardzība nebija gaidījusi tik lielu ofensīvu. Spēcīgu metienu no zilās līnijas izpildīja Mārtiņš Cipulis, mazlit vēlāk viņš izdarīja vēl divus bīstamus metienus. Mājiniekus no vārtu zaudējuma glābusi vienīgi vārtsarga Georgija Gelašvili meistarīgā spēle.

Turpinājumā Dinamo bija vēl dažas labas iespējas gūt vārtus: Aigara Ciprusa metienu vārtsargs atvairīja ar lielām grūtībām, Guntim Galviņam un Ģirtam Ankipānam bija bīstami ātrajā pretuzbrukumā, vārtu priekšā bīstami meta Miķelis Rēdlihs.

Perioda vidū arī mājinieki iespēlējās un izveidoja dažus bīstamus uzbrukumus. Astotajā minūtē rīdzinieki pieļāva rupju kļūdu laukuma vidusdaļā, kas teju maksāja vārtu zaudējumu (Mihnovs nerealizēja simtprocentīgu iespēju).

Rīdziniekus vadībā spēles 19.minūtē izvirzīja Miķelis Rēdlihs. Viņš aizmucis no aizsarga, eleganti viņu apspēlējis un ieraidījis ripu vārtu tālajā stūrī.

Otrais periods sākās ar Dinamo enerģiskiem uzbrukumiem, kas augļus nesa 27.minūtes sākumā. Pēc saspēles Lauris Dārziņš ieraidīja ripu vārtu tuvajā stūrī.

Nepilnas divas minūtes pagāja, kad mājiniekiem izdevās atgūt vienus vārtus. Lokomotiv spēlēja skaitliskajā vairākumā (noradīts bija Vestkots) un Sergeju Naumovu pārspēja Guskovs.

Pēc vārtu guvuma mājinieki krietni aktivizējās un izveidoja vairākas bīstamas situācijas pie Dinamo vārtiem, taču tās nespēja izmantot. Turklāt vienu minūti un 55 sekundes pirms perioda beigām trešos vārtus guva rīdzinieki. Ar precīzu ripas raidījumu vārtu tuvajā stūrī ātro uzbrukumu noslēdza Mārtiņš Cipulis.

Pēdējā periodā mājiniekiem piederēja itin liels pārsvars, taču gūt izdevās tikai vienus vārtus: 11 minūtes pirms beigām Galimovs panāca 2:3. Pamatlaika pēdējā minūtē mājinieki nomainīja vārtsargu prfet sesto laukuma spēlētāju, taču paglābties no zaudējuma nespēja. Vēl vairāk, ripu mājinieku tukšajos vārtos ieraidīja Marks Hartigans, tādējādi septiņas sekundes pirms spēles beigām pieliekot punktu uzvarai.

Abu komandu pirmajā spēlē Rīgā uzvaru ar 3:2 svinēja Lokomotiv.

Kopvērtējumā rīdzinieki ar 39 punktiem ieņem 15.pozīciju.

Nākamajā spēlē piektdien rīdzinieki spēlēs viesos ar Minskas Dinamo.

x x x

KHL spēle

Lokomotiv 2:4 Rīgas Dinamo
(0:1, 1:2, 1:1)

Vārtu guvēji: M.Rēdlihs (Dārziņš) - 0:1 (18:21), Dārziņš (Bērziņš, M.Rēdlihs) - 0:2 (26:02), Guskovs (Sjomins, Rudenko) - 1:2 (27:57, vair.), Cipulis (Ņiživijs, Galviņš) - 1:3 (38:05), Galimovs (Mihnovs) - 2:3 (49:01), Hartigans (Hosa) - 2:4 (59:53).

Soda minūtes: 2 - 10 (Vestkots, Elisons, Dārziņš, Sotnieks, Cipruss).

Vārtsargi: Georgijs Gelašvili - Sergejs Naumovs.