Tops parāda pasaules pilsētu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju briedumu, kas sniedz tām iespēju nodrošināt iedzīvotāju drošību, piedāvāt infrastruktūru IT pakalpojumu izaugsmei, veselības aprūpei, izglītībai un iedzīvotāju līdzdarbībai. Šodienas pilsētu attīstības pamatā ir ne tikai fiziska infrastruktūra un gatavība to piedāvāt, bet arī informācija, kas pieejama pašvaldībām un iedzīvotājiem par pilsētā notiekošo, neskaitāmiem publisko pakalpojumu datiem kopā kļūstot par informāciju. Sākot ar transporta pieejamību, uzraudzību un plūsmu vadību un beidzot ar visaptverošu drošības kameru tīklu, lai nodrošinātu kārtību.
Likumsakarīgi, ka topā pirmās atrodas pilsētas ar augstu informācijas tehnoloģiju lietojamību uzņēmumu un iedzīvotāju vidū un modernu infrastruktūru – Singapūra, Stokholma un Seula. Kā nākamās sarakstā tiek minētas Londona, Parīze, Ņujorka, Tokija, Losandželosa, Šanhaja un Pekina.
Šodien vidēji 50% no pasaules iedzīvotājiem dzīvo pilsētās un piepilsētās. Līdz 2030. gadam šis skaitlis varētu pieaugt līdz pat 60%. Pilsētas, kas neveiks investīcijas savās infrastruktūrās, lēnām izmirs, iedzīvotājiem pārvietojoties uz citām vietām, kas piedāvās ērtus un pieejamus infrastruktūras labumus, kamēr pasaules lielākās pilsētas kļūs vēl lielākas un modernākas.
Kāda varētu būt Rīgas vieta šajā sarakstā? Kādi ir esoši un plānoti Rīgas pilsētas infrastruktūras un IT ieguldījumu sasniegumi, kas ļautu Rīgu nākamajos gados pieminēt starp pasaules "advancētākajām" pilsētām?