Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +9 °C
Skaidrs
Svētdiena, 25. jūlijs
Jēkabs, Žaklīna

Pilsēta

Zaļie pirkstiņi arī pilsētā

Dārzs var būt arī tikšanās vieta sabiedrības saliedēšanai – sevišķi, ja tas izveidots pilsētas vidū, industriālos rajonos starp auto plūsmām un daudzstāvu celtnēm. Mūsdienās urbānā dārzkopība sen vairs nav jaunums un arvien stabilāk ienāk arī Latvijā.

Arhitekts: Neviens vairs nevēlas autobraucējiem draudzīgas pilsētas

Pēdējo gadu pieredze un pētījumi rāda, ka neviens vairs nevēlas autobraucējiem un automašīnām draudzīgas pilsētas, jo primārais tagad ir cilvēks, šādu viedokli Rīgas domes rīkotajā informatīvajā pasākumā pauda dāņu arhitekts un pilsētplānotājs Jans Gēls.

Zaļā darbnīca jauniešiem aicina uz aktīvu atpūtu pilsētvidē

"Iepazīsim fiziskās aktivitātes urbānā vidē – to, cik dažādas un aizraujošas tās var būt! Mācīsimies žonglēt ar pašu veidotām žonglēšanas bumbām, noturēt līdzsvaru uz slackline (štropes), kā arī iepazīt savu ķermeni ar kustību un objektu palīdzību," stāsta projekta pārstāve Lelde Zēna. ļā>

Meža lapsa par pilsētnieci

Mūsu dzīve, šķiet, kļūst aizvien straujāka, un daudzi došanos pie dabas izvēlas kā iespēju atgūt harmoniju, stabilizēt ikdienas ritmu, kaut arī pretnostatījums - daba un pilsēta - paliek… Tomēr nākas ievērot, ka ne tikai cilvēks atkal atgriežas pie dabas izzināšanas, dodoties uz mežu, pļavu vai kādu ūdenstilpi, bet, gluži kā Imanta Ziedoņa Zaļajā pasakā, daba ienāk arī pilsētā! Murrājošs kaķis uz soliņa ir tipisks urbānās ainavas komponents, klaiņojošs suņuks drusku izraisa satraukumu, bet iespēja uzkāpt laiskai čūskai vai izbiedēt darbīgu ezi ir visai eksotiska.

Saūda Arābijā plāno celt pilsētu sievietēm

Lai pasargātu sievietes no stingro islāma likumu pārkāpšanas, Saūda Arābijā iecerēts būvēt kādu īpašu pilsētu. Tajā, saskaņā ar ārzemju mediju vēstīto, varēs strādāt vienīgi sievietes. Pie pilsētas projekta, kas tiks īstenots Saūda Arābijas austrumos, esot piesaistīts valsts industriālo īpašumu pārraugs Modon, ziņo portāls _news.

Kapelas Jūlijs vadītājam piešķir Līvānu Goda pilsoņa titulu

Līvānu novada dome nolēmusi piešķirt Līvānu Goda pilsoņa titulu kapelas Jūlijs dibinātājam un ilggadējam vadītājam Jūlijam Stikutam, informēja pašvaldībā.Apbalvojums Līvānu Goda pilsonis, kurš katru gadu tiek piešķirts vienam pilsētas iedzīvotājam, kapelas vadītājam tiks pasniegts pilsētas svētkos 20.

Par pasaulē dārgāko pilsētu atzīta Tokija

Par pasaules dārgāko pilsētu atzīta Japānas galvaspilsēta Tokija, liecina uzņēmuma Mercer martā veiktais pasaules dzīves dārdzības pētījums. No topa pirmās vietas uz otro Tokija nostūmusi pērnā gada līderi – Angolas pilsētu Luandu. Trešajā vietā dārgāko pilsētu topā šogad ir ierindojusies Osaka, ceturtajā – Maskava, bet piektajā – Ženēva. Kā atzinuši uzņēmuma pārstāvji, daudzu pilsētu rādītājus esot ietekmējušas izmaiņas politiskajā un ekonomiskajā arēnā, piemēram, vairākas Eiropas galvaspilsētas topā šogad noslīdējušas zemāk, ņemot vērā vietējo valūtu, tostarp eiro, vājināšanos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide