Juristiem domas dalās, taču no vienas puses jau spēkā esošā Covid-19 pārvaldības likuma normas dod tiesības valdībai izlemt vairākus jautājumus pandēmijas ierobežošanai, norādīja Mūrniece. To Saeimas frakciju vadība šodien apsprieda kopā ar Ministru prezidenta parlamentāro sekretāri Eviku Siliņu (JV) un Saeimas Juridisko biroju.
Savukārt tā dēvēto vakcinācijas likumprojektu neesot jēgas turpināt skatīt, jo Saeimas opozīcija ir paudusi apņēmību tā pieņemšanu apturēt vismaz uz diviem mēnešiem parakstu vākšanai, norādīja Mūrniece. Līdz ar to tā normas nevarētu laikus stāties spēkā, tāpēc likumprojekts ir nolikts "malā", skaidroja Saeimas priekšsēdētāja.
Pēc 23.septembra par no valdības gaidāmajiem priekšlikumiem koalīcija un opozīcija varētu spriest kopā, atzīmēja politiķe. Mūrniece pateicas gan valdību veidojošajām, gan opozīcijas partijām, kas tās sanāca kopā, lai meklētu risinājumus. Vienīgi starp abām pusēm, tāpat arī partiju iekšienē ir domstarpības, kādiem risinājumiem būtu jābūt.
Arī Siliņa sanāksmē esot norādījusi, ka nepieciešama juridiska analīze un ka valdībai ir jāizvērtē, vai kādas normas ir vēl nepieciešams pieņemt slimības izplatības mazināšanai, norādīja Mūrniece.
Saeimas priekšsēdētāja piebilda, ka Ministru kabinetam pirms risinājumu piedāvājumu sūtīšanas uz Saeimu, būtu rūpīgāk jāiedziļinās, jāizanalizē situācijas, jo iepriekš bija redzams, ka likumprojektā vai valdības locekļu starpā ir neskaidrība. Tādā gadījumā šī neskaidrība tiek pārnesta arī parlamenta darbā, atzīmēja Mūrniece.
Saeimas priekšsēdētāja uzskata, ka tāpat kā Saeimā arī pārējiem iedzīvotājiem ir jāļauj strādāt ar negatīviem testiem. Mūrniece arī uzsvēra, ka tajā pašā laikā ar atbilstošām kampaņām ir jāveicina iedzīvotāju vakcinēšanās.
Kā ziņots, pēc frakciju vadītāju tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu nolemts atlikt likumprojekta skatīšanu par prasību konkrētās nozarēs strādājošajiem obligāti vakcinēties pret Covid-19.