Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Attālinātās mācības

Attālinātās mācības un bērnu uztvere

Par Covid-19 laika ietekmi uz izglītības procesu ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektoru Edmundu Vanagu sarunājas Romāns Meļņiks.

Ministri mudina strādāt un studēt attālināti

Ministri iestājas pret lielākiem ierobežojumiem Covid-19 apstākļos, vienlaikus mudinot stiprināt epidemioloģiskos drošības pasākums, piemēram, strādājot un studējot attālināti.

Gatavi tālākizglītoties

Līdz augusta beigām mācības uzsāks tie nodarbinātie Latvijas iedzīvotāji, kas pieteikušies Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) pieaugušo izglītības projekta Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide attālināto mācību kārtā.

Studiju formāts vēl nav izlemts

Vairākums mācību iestāžu sliecas uz to, ka no 1. septembra gan studenti, gan pasniedzēji skatīs cits citu auditorijās, taču daļa augstskolu vēl nav izlēmušas, kā rīkosies, jo gaida informāciju no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM).

IZM paredz arī variantu B, ja mācības klātienē nevarēs notikt Covid-19 dēļ

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pagaidām plāno, ka mācības septembrī atsāksies klātienē, tomēr, ja mainīsies epidemioloģiskā situācija, ministrija paredz arī B variantu - turpināt mācību procesu attālināti, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā apgalvoja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

RTU gatava jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā

Ja būs nepieciešams, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir gatava jauno mācību semestri sākt attālinātā režīmā, klātienē organizējot daļu laboratorijas darbu, apgalvoja RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta direktors Igors Tipāns.

ASV atsakās no jaunajiem ierobežojumiem studentiem ārzemniekiem

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija otrdien atteicās no iecerētiem jauniem noteikumiem, kuri paredzēja, ka studentiem ārzemniekiem, kuriem rudenī visas lekcijas būs organizētas tiešsaistē Covid-19 krīzes dēļ, būs jaatstāj ASV.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide