Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Darbs

Kad Latvijas iedzīvotāji pārstās strādāt par velti?

Tad, kad tiek runāts par mūsu valsts mērķiem, visai regulāri tiek pieminēta virzīšanās uz Ziemeļvalstu modeli daudzās jomās, it īpaši nodarbinātībā, darba kultūrā un sociālajā atbildībā. Tomēr līdz Ziemeļvalstu modeļa sasniegšanai mums Latvijā vēl ir tik tālu kā līdz Mēnesim. Nodarbinātības jomā atpaliekam ne tikai darba samaksas līmeņa ziņā, bet nereti arī darba organizācijas un kultūras aspektā. Abstrahējoties no atalgojuma atšķirībām, jānorāda, ka darba vides problēma Latvijā ir regulārās virsstundas un darba pienākumi laikā, kas netiek apmaksāts. Šāda prakse daudzviet ir praktiski obligāta.

Attālinātais darbs rada gan elastību, gan atsvešinātību, rāda izolācijas pieredze

Pirms ārkārtējās situācijas izsludināšanas Latvijā attālinātā darba iespējas strādājošajiem, kuriem darba specifika to pieļauj, piedāvāja 27% darba devēju, bet pašlaik – jau 95%, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online Latvia veiktā aptauja. Daudziem darba devējiem un darba ņēmējiem ikdienas strādāšanas paradumu maiņa ļāvusi izvērtēt gan attālinātā darba priekšrocības, gan trūkumus.

Ir pienācis attālinātā darba laikmets

Slimības Covid-19 izplatību ierobežojošie pasākumi lielam daudzumam uzņēmumu jau ir likuši attīstīt attālinātā darba iespējas, kuru potenciāls Latvijā līdz šim ticis maz izmantots.

Aicina pieteikties mācībām pieaugušajiem

Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projekta Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide mācībām vairāk nekā 800 izglītības programmās vēl šonedēļ var pieteikties ikviens strādājošais un pašnodarbinātais vecumā no 25 gadiem, līdz 28. jūnijam aizpildot pieteikumu tiešsaistē. Līdz šim saņemti jau vairāk nekā 12 tūkstoši pieteikumu, portālu Diena informē projekta pārstāvji.

Balansu sekmē elastīgums

Apmierinātībai ar darba un privātās dzīves līdzsvaru aizvien ir iespēja augt.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide