Eiropas Savienība (ES) trešdien noraidījusi Donalda Trampa pretenzijas uz Dānijai piederošo Grenlandi kā "mežonīgu hipotētisku izdomājumu", uzsverot ES dalībvalstu gatavību aizstāvēt savu teritoriju.
Sešdesmit septiņas sievietes Grenlandē kolektīvi iesniegušas prasību Dānijas valdībai, kurā pieprasa kompensāciju 300 tūkstošu Dānijas kronu (40,2 tūkstoši eiro) katrai par to, ka pirms vairākām desmitgadēm bez viņu piekrišanas viņu organismos ievietotas kontracepcijas ierīces (intrauterīnās spirāles), vēsta AFP.
ASV prezidents Donalds Tramps apstiprinājis, ka viņš interesējies par iespēju no Dānijas iegādāties Grenlandi. "Mēs par to runājām," svētdien sacīja Tramps, atbildot uz žurnālistu jautājumu par mediju ziņoto, ka viņš ar saviem padomniekiem apspriedis iespējas nopirkt pasaules lielāko salu, kas ģeogrāfiski ir tuvāk Ziemeļamerikai nekā Eiropai.
ASV prezidenta Donalda Trampa interese par iespējām nopirkt Dānijai piederošo Grenlandi, par ko nule kā, atsaucoties uz saviem avotiem, vēstīja laikraksts The Wall Street Journal, Dānijas politiķu vidū izsaukusi smīnus un skepsi. "Laikam ir 1. aprīļa izjokošanas diena," tviterī ierakstījis ekspremjers Larss Loke Rasmusens.
Klimata pārmaiņu dēļ Grenlandes ledāji kūst tādā tempā, ka jau ir paaugstinājies jūras līmenis, tādējādi apdraudot piekrastes pilsētas visā pasaulē, brīdina pētnieki.
Pasaules otrā ekonomiski varenākā valsts Ķīna arvien jūtamāk sāk rādīt savus biznesa muskuļus pasaulē. Lai gan svinīgajā runā, atzīmējot 40. gadadienu, kopš komunistu valdītā valsts sāka ekonomikas liberalizācijas reformas, Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins paziņoja, ka valstij neesot ambīciju kļūt par globālu hegemonu, vismaz ekonomikā tās ietekme un intereses kļuvušas acīmredzamas visā pasaulē.
Grenlandē otrdien notiek vietējā parlamenta vēlēšanas, kas varētu izšķirt jautājumu par šīs Dānijai piederošās autonomās teritorijas pilnīgu neatkarību.