Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Kažokādas

Zvēraudzētāju asociācija: Pēc nozares slēgšanas kažokādas vedīs no citām valstīm

Ja tiks nolemts slēgt kažokzvēru audzēšanas nozari, tirdzniecība aizvien būs atļauta, un kažokādas un to izstrādājumus uz Latviju vedīs no citām valstīm, kur labturības noteikumiem uzmanība pievērsta netiek un tā vispār netiek kontrolēta, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa.

Labāk kažokā vai pa pliko?

Kad nu beidzot Latvijā atkal ir kārtīga ziema, sniega kupenas un tik sen nepieredzētie mīnus 20 grādi, ne vienam vien noteikti ir ienākusi prātā doma, ka tagad gan noderētu kārtīgs kažoks. SestDiena lūko, kas šobrīd notiek kažokādu ražošanas nozarē, cik attīstīta tā ir Latvijā un kādi argumenti minami par labu vai sliktu dabīgā kažoka izvēlei.

Armani atsakās no kažokādu izmantošanas

Itāļu modes mākslinieks Džordžo Armani otrdien atteicies no kažokādu izmantošanas zīmola Armani turpmākajās kolekcijās.Sākot ar 2016.gada rudens/ziemas kolekciju, modes nams Armani lietos tikai mākslīgās kažokādas."Ar prieku paziņoju, ka Armani Group apņēmusies izbeigt dzīvnieku kažokādu izmantošanu savās kolekcijās," teica 81 gadu vecais dizainers.

Kažokādu ražotāji: Ētika pazūd aukstās ziemās

Latvijā pieprasījums pēc kažokādas ir atkarīgs nevis no ētiskiem apsvērumiem, bet gan tā, cik auksta ir ziema, norāda Dienas aptaujātie kažokādu ražotāji. To apliecina arī programma Fur Free Retailer, kas Latvijā darbojas apmēram gadu, aicinot uzņēmumus pilnībā atteikties no kažokādu tirdzniecības.

Kažokādas ir nežēlīga greznība!

Janvāra nogalē ir nodibināta kustība Sabiedrība pret kažokādām (SKP), kurā apvienojušās 10 Latvijas lielākās un ietekmīgākās vides un dzīvnieku aizsardzības organizācijas. Kustības mērķis ir panākt pilnīgu kažokzvēru audzēšanas  aizliegumu Latvijā, kam atbalstu ir pauduši vairāk nekā 10 300 Latvijas pilsoņu, parakstot sabiedrisko iniciatīvu Par kažokzvēru aizsardzību portālā manabalss.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide