No šodienas Rīgā aizliegts atrasties uz pašvaldības teritorijā esošo ūdenstilpju un jūras piekrastes ūdeņu ledus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.
No 11. janvāra precizēts to Rīgas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpju saraksts, uz kuru ledus drīkst atrasties. Saglabājoties mainīgiem laikapstākļiem, atrasties uz ledus daudzviet ir bīstami, un iedzīvotāji paši aicināti rūpēties par savu drošību un izvērtēt nepieciešamību kāpt uz ūdenstilpju ledus, informē pašvaldībā.
Gaujā pie Carnikavas šopēcpusdien pēc plkst.15 sakustējās ledus, bet dažas minūtes vēlāk tika detonētas arī ledū uzstādītās sprāgstvielas, novēroja aģentūra LETA.
Lai pasargātu Pļaviņas no plūdiem, tiek apsvērta ledus spridzināšana Daugavā, aģentūrai LETA pastāstīja Pļaviņu novada domes priekšsēdētājs Aigars Lukss (V).
Ja situācija ar ledus sablīvēšanos Gaujā pie Carnikavas neuzlabosies, rīt tiks spridzināts ledus, aģentūru LETA informēja Ādažu novada domes sabiedrisko attiecību vadītāja Monika Griezne.
Mitrā laikā, kad termometra stabiņš noslīd nedaudz zem nulles, lapu koku audzēs ir vērojama interesanta parādība – zari izskatās kā ietinušies cukurvatē. Iespējams ieraudzīt gan pavisam mazus pušķīšus, gan iespaidīgus, vairāku desmitu centimetru garus veidojumus. Šo parādību dēvē par ledusmatiem, un lielākoties tā vērojama mērenās ziemās un apstākļos, kad siltas temperatūras mijas ar nelielu salu, kas saglabājas stabils vairāku stundu garumā, piemēram, dienas ir siltas, bet naktīs vēl valda sals.
Latvijas ūdenstilpes klāj nevienmērīga biezuma ledus slānis, turklāt zem sniega ir grūti izvērtēt ledus stāvokli, tādēļ kāpt uz ledus ir bīstami, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra šonedēļ veiktie mērījumi.
No trešdienas, 20.janvāra, ir atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.