Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ledus

Rīgā aizliedz atrasties uz ūdenstilpju ledus

No šodienas Rīgā aizliegts atrasties uz pašvaldības teritorijā esošo ūdenstilpju un jūras piekrastes ūdeņu ledus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Precizēts, kur Rīgā drīkst atrasties uz ūdenstilpju ledus

No 11. janvāra precizēts to Rīgas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpju saraksts, uz kuru ledus drīkst atrasties. Saglabājoties mainīgiem laikapstākļiem, atrasties uz ledus daudzviet ir bīstami, un iedzīvotāji paši aicināti rūpēties par savu drošību un izvērtēt nepieciešamību kāpt uz ūdenstilpju ledus, informē pašvaldībā.

FOTO: Gaujā pie Carnikavas spridzināts ledus

Gaujā pie Carnikavas šopēcpusdien pēc plkst.15 sakustējās ledus, bet dažas minūtes vēlāk tika detonētas arī ledū uzstādītās sprāgstvielas, novēroja aģentūra LETA.

Ledusmati, leduskritumi un bumbas

Mitrā laikā, kad termometra stabiņš noslīd nedaudz zem nulles, lapu koku audzēs ir vērojama interesanta parādība – zari izskatās kā ietinušies cukurvatē. Iespējams ieraudzīt gan pavisam mazus pušķīšus, gan iespaidīgus, vairāku desmitu centimetru garus veidojumus. Šo parādību dēvē par ledusmatiem, un lielākoties tā vērojama mērenās ziemās un apstākļos, kad siltas temperatūras mijas ar nelielu salu, kas saglabājas stabils vairāku stundu garumā, piemēram, dienas ir siltas, bet naktīs vēl valda sals.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide