Musulmaņu pūlis Pakistānas ziemeļrietumos ceturtdien ielauzies policijas iecirknī un sagrābis Korāna apgānīšanā apsūdzētu vīrieti, ko pēc tam nolinčojis.
Ikgadējā musulmaņu svētceļojumā uz Meku, Saūda Arābijā, karstumā bojāgājušo cilvēku skaits pārsniedzis 1000, liecina ziņu aģentūras AFP apkopotie dati.
Vairākas pārsvarā musulmaņu apdzīvotas valstis
izteikušas sašutumu un nosodījušas Zviedrijas policijas
lēmumu atļaut protestētājam
sadedzināt musulmaņu svēto
grāmatu – Korānu – pie mošejas Stokholmā.
Francijas valdība un Francijas musulmaņu līderi nedēļas nogalē vienojušies par principu hartu, kuras mērķis ir cīnīties pret sektantismu un radikālismu.
Paredzams, ka šīs nedēļas laikā Francijas prezidents Emanuels Makrons, tiekoties ar Francijas Musulmaņu padomi (CFCM), centīsies panākt, lai tā apstiprina jaunveidojamo Republikas vērtību hartu, kas turpmāk būs jāparaksta musulmaņu garīdzniekiem imamiem, ja viņi vēlēsies akreditēties darbībai valstī, vēsta BBC.
Musulmaņu valstīs aktīvi uzsākts boikotēt Francijā ražotās preces, tā nosodot Franciju par prezidenta Emanuela Makrona atbalstu pravieša Muhameda karikatūrām. Kuveitā un Katarā franču preces jau pazudušas no plauktiem, bet Saūda Arābijā, Jordānā un citviet sociālo mediju lietotāji izplata boikotējamo zīmolu sarakstus.
Reaģējot uz Francijas prezidenta Emanuela Makrona pausto atbalstu karikatūru publicēšanai par pravieti Muhamedu, musulmaņu valstīs vēršas plašumā aicinājumi boikotēt franču ražojumus.
Stambulas Svētās Sofijas katedrāles ēka, kas gadu desmitiem bijusi muzejs, pēc Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana strīdīgā lēmuma par mošejas statusa atjaunošanu piektdien pirmo reizi pēc 86 gadu pārtraukuma atkal atvērta musulmaņu lūgšanām.