Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +14 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 14. jūnijs
Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Nemiernieki

Simtiem tūkstoši bruņotu Irākas šiītu apliecina gatavību cīnīties pret džihādistiem

Simtiem tūkstoši bruņotu Irākas šiītu militāros formastērpos sestdien piedalījās demonstrācijā Bagdādē un citās valsts pilsētās, atsaucoties uz ietekmīgā šiītu garīdznieka Muktadas as Sadra aicinājumu, lai tādējādi apliecinātu apņemšanos cīnīties pret sunnītu ekstrēmistiem, kas pārņēmuši savā kontrolē svarīgas teritorijas valsts ziemeļos un rietumos.

Džihādistu rokās kritusi kārtējā Irākas pilsēta

Džihādistu grupējuma Islāma valsts Irākā un Levantē (ISIL) nemiernieki pārņēmuši kontroli arī pār Irākas vidienes pilsētu Tikrītu un atbrīvojuši simtiem ieslodzīto, trešdien apstiprināja policija."Visa Tikrīta ir nemiernieku rokās," apliecināja policijas pārstāvis.Tikrīta atrodas aptuveni pusceļā starp Bagdādi un Irākas otro lielāko pilsētu Mosulu, kuru nemiernieki sagrāba otrdien.

Sīrijas armija un nemiernieki vienojas par pamieru Damaskas apkārtnē

Sīrijas armija un nemiernieki pirmdien vienojušies par pamieru Damaskas dienvidu priekšpilsētā Babilā, noskaidrojis ziņu aģentūras AFP žurnālists.Pamiers noslēgts pēc vairāk nekā gadu ilgušām kaujām šajā apvidū. Puses izšķīrušās par kompromisu, jo neviena no tām nav spējusi gūt uzvaru.Līdzās Babilai vienošanās par lokāliem pamieriem noslēgtas arī Kudsajā, Moadamijet aš Šamā, Barzē, Beit Sahemā, Jaldā un Jarmukas palestīniešu bēgļu nometnē.

Turcija pirmo reizi apšaudījusi islāmistu pozīcijas Sīrijā

Turcija pirmo reizi apšaudījusi džihādistu pozīcijas Sīrijā, šādi atbildot uz mīnmetēju šāviņa nokrišanu Turcijas teritorijā."15.oktobrī pret pozīcijām netālu no Azazas pilsētas, kas atrodas ar _Al Qaeda _saistītā grupējuma Islāma un Levantes islāma valsts kontrolē, tika izšauti četri artilērijas šāviņi," teikts trešdienas vakarā izplatītajā Turcijas armijas paziņojumā.

Sīrijas opozīcija: ASV sākusi piegādāt ieročus nemierniekiem

Savienotās Valstis sākušas izdalīt Sīrijas nemierniekiem ieročus, otrdien paziņojis lielākā nemiernieku grupējuma Brīvās Sīrijas armijas Augstākās kara padomes pārstāvis.Jūnijā pēc atklājuma, ka Sīrijas režīms neliela mēroga uzbrukumā izmantojis zarīna gāzi, prezidenta Baraka Obamas administrācija nolēma sākt piegādāt ieročus Sīrijas nemierniekiem ar CIP starpniecību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide