Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +22 °C
Skaidrs
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Sabiedrība

Politiķiem līdz sekmīgai atzīmei pietrūkst

Krietni vairāk par pusi - 69 procenti - Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka kopš 2011. gada 23. jūlija referenduma par 10. Saeimas atlaišanu politiskā vide nemaz nav mainījusies. Tas atklājies pētījumu kompānijas TNS aptaujā sadarbībā ar telekompānijas LNT raidījumu 900 sekundes.

Jaunietis vien katrs septītais

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem 2015. gada sākumā Latvijā dzīvoja 276 817 jauniešu vecumā no 13 līdz 25 gadiem un pēdējo divdesmit gadu laikā to skaits ir būtiski sarucis. Ja iedzīvotāju skaits Latvijā kopumā kopš 1990. gada ir samazinājies aptuveni par ceturtdaļu, tad jauniešu skaits - par 42%.

Reirs: Dzimumu līdztiesības uzlabošana radīs vienlīdzīgāku un labāku sabiedrību

Dzimumu līdztiesības uzlabošana radīs vienlīdzīgāku un labāku sabiedrību, uzskata labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība), kurš no šodienas līdz rītdienai, 16.martam, piedalās ikgadējā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sesijā, pārstāvot Latviju augsta līmeņa diskusijās par dzimumu līdztiesības un sieviešu iespēju veicināšanu pasaulē.

Kas ir Rīga?

Rīga neeksistē. Nav Rīgas. "Rīga" ir vienots veselums. Taču šobrīd Rīga nav ne vienots, ne veselums. (To pašu varētu teikt par citām apdzīvojamām teritorijām.)

Iedzīvotāji uzskata, ka viņiem ir maz iespēju kontrolēt politiķu darbību

Pārliecinošs vairākums aptaujāto Latvijas iedzīvotāju – 85% - uzskata, ka viņiem ir ļoti maz iespēju kontrolēt politiķu darbību. Tikai 10% domā, ka viņiem ir šādas iespējas, bet atlikušajiem respondentiem nav skaidra viedokļa, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide