Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 20. janvāris
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Skaidra nauda

Biznesa virzītājspēks – prasme pārdot

Rietumu pasaulei virzoties uz skaidras naudas aprites mazināšanos, novērojams, ka īpaši jauniešu vidū virtuālajiem cipariņiem bankas kontā nereti pazūd patiesā naudas vērtība.

Nākotnē varētu ierobežot skaidras naudas darījumus

Saeimas budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirmdien lēma virzīt izskatīšanai pirmajā lasījumā grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz būtiski samazināt darījumu skaitu ar skaidru naudu.

Jāpierod, ka skaidras naudas darījumi paliks pagātnē

Ministru kabinets februāra izskaņā atbalstīja Finanšu ministrijas sagatavotos grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz būtiski samazināt darījumu skaitu ar skaidru naudu. Paredzams, ka likuma grozījumi stāsies spēkā šogad maijā, bet pirms tam likumprojektam jāgūst atbalsts Saeimā. Šajā laikā ideja daļā sabiedrības jau tikusi nodēvēta par banku lobiju uzvaru, kas ļaus tām gūt papildus peļņu.Tomēr skaidras naudas darījumu samazināšana ir loģisks solis digitalizācijas laikmetā, turklāt Latvija nav ne pirmā, ne pēdējā valsts, kurā notiek šādi procesi.

E-komercijai vēl jānostiprinās

Lai gan, attīstoties modernajām finanšu tehnoloģijām, Latvijā aizvien iecienītāki kļūst bezskaidras naudas norēķini, tomēr joprojām daudzi pirkumi tiek veikti, maksājot skaidrā naudā.

Bez PIN koda ievadīšanas, bet drošāk par skaidru naudu

Pienācis bezkontakta norēķinu karšu laiks. _Swedbank Latvija _valdes loceklis Ģirts Bērziņš intervijā Magdai Riekstiņai.Nesen, jūnijā, aicinājāt valdību strādāt pie tā, lai visā Latvijā tiktu ieviesta jūsu ieskatā iedzīvotājiem ērta un vienkārša norēķinu sistēma pasažieru transportā. Kā vērtējat transporta norēķinu sistēmas veidošanas gaitu patlaban?Patlaban valdība devusi tirgus dalībniekiem laiku, kurā strādāt pie iespējamajiem risinājumiem un parādīt, kā tie varētu funkcionēt.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide