Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +31 °C
Skaidrs
Piektdiena, 1. jūlijs
Rimants, Imants, Ingars, Intars

Vēsture

FOTO: Noslēpumiem apvītā Senā Roma

Senās Romas ietekme uz Rietumu civilizāciju ir neapšaubāma. Tās iedzīvotāji bija pazīstami ar savām militārajām, politiskajām un sociālajām institūcijām, viņi iekaroja milzīgas teritorijas Eiropā un Āfrikas ziemeļos, būvēja ceļus un akveduktus.

ASV Bībeles muzejs spiests atzīt - vairāki eksponāti ir viltojums

Evanģēlista un miljardiera Stīvena Grīna par iespaidīgu summu - aptuveni 390 miljoniem eiro - uzbūvētais Bībeles muzejs atzinis, ka vismaz pieci no tajā izstādītajiem tā dēvētajiem Nāves jūras rakstiem ir viltojums, vēsta The Guardian.

Tukumā atvērta Ļeņina pieminekļa laika kapsula no 1967. gada

Otrdien Tukumā atvērta Ļeņina pieminekļa kapsula, kurā atrasts liels daudzums periodisko izdevumu, vēstījums nākamajām paaudzēm kā arī informācija par padomju varas laikā Tukuma rajonā paveikto, aģentūru LETA informēja muzeja Pils tornis vadītāja Loana Šulca.

Ne dienu bez sievietes

Vēsturnieks Boriss Sokolovs par to, kāpēc Putina Krievijā drīkst nosodīt Staļina represijas, bet nedrīkst apšaubīt impērisko projektu, par to, kāpēc vāciešiem jābūt pateicīgiem padomju karavīram un kuru Pētera Pirmā mantojuma daļu derētu aktualizēt.

Komentētājs pie apaļā galda

Pazīstamākais 70.–80. gadu starptautisko notikumu komentētājs Voldemārs Hermanis par desmitgadēm ilgo sasaisti ar komunistisko režīmu.

Vēsturē ir brīži, kad viss atkarīgs no dažiem cilvēkiem

Paraugoties uz mūsdienu politikā, t. sk. Rietumu demokrātijās, notiekošo, redzam nogurumu no it kā pelēkām viduvējībām un spilgtu līderu pieprasījumu. Dažs labs gan no šiem līderiem izraisa nelāgas asociācijas ar pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Par personības lomu Latvijas vēsturē savās pārdomās Mārim Zanderam dalās vēsturnieks Valters Ščerbinskis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide