Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +4 °C
Apmācies
Piektdiena, 31. marts
Gvido, Atvars

Visc

VISC atbalsta noteikto termiņu valsts valodas pārbaudījuma kārtošanai Krievijas pilsoņiem

Valsts valodas pārbaudījumu kārtošanas veicināšanai būtu jāsaglabā šim procesam noteiktie termiņi attiecībā uz Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām, secināms no Valsts izglītības un satura centra (VISC) vadītājas Lienes Voroņenko paustā šodien Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē.

"Akcijas" laiks mazākumtautībām beidzies

Eksāmeni skolēniem ir jākārto valsts valodā, uzskata Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Pašreizējo praksi, vidusskolēniem ļaujot atbildēt arī krieviski, bet pamatskolā arī eksāmenus gatavojot krievu valodā, savā ziņā varētu dēvēt par pretimnākšanu minoritātēm, bet tagad šis "akcijas" laiks ir beidzies, piektdien lasāms avīzē Diena.

Eksāmenu materiālu noplūšana: Kā apmānīt cilvēcisko faktoru

Aizvadītajā nedēļā divas reizes noplūdušie latviešu valodas centralizētā eksāmena domrakstu temati dod ieganstu diskusijām, vai Latvijā būtu jāatsakās no gana senās prakses eksāmenu materiālus sūtīt uz skolām aploksnēs, tā vietā materiālus izplatot digitalizēti, līdz ar to sašaurinot personu loku, kam pirms laika ir piekļuve eksāmenu materiāliem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide