Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus
Rīgā +22 °C
Viegls lietus
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Zemnieku saimniecība

Dzīve Daugavas tuvumā pa vidu bitēm, ziediem un keramikai

Zemnieku saimniecībā Dorītes pie dravnieka Daugmales Jāņa (īstajā vārdā Jānis Sulutaurs) un keramiķes Lindas Sulutauras tagad, Covid-19 krīzes laikā, valda neierasts miers. Parasti vasaras sākumā te iet ņigu ņegu – viesojas tūristu grupas, vēro un glauda bites, lej vaska sveces un izgatavo tā dēvētās laimes pogas... Jānis saka: ''Esam pieraduši pie tāda diezgan intensīva ritma, tāpēc grūti samierināties ar lēnāku.''

Latvijai vajag: Aitas arī pienam

Lobgales muižas zemnieku saimniecība Krišjāņi ir unikāla ar to, ka šeit aug pagaidām vienīgais piena aitu ganāmpulks Latvijā.

Zemniekam saprātīgi jāsadarbojas ar dabu

"Zemniekam, saimniekojot savā laukā, jābūt saprātīgai sadarbībai ar dabu, nevis tās vadībai. Tā tikai šķiet, ka biosaimniecībā nedara neko īpašu, tomēr zemniekam jāvēro zīmes dabā un jāmācās," atzīst individuālā ģimenes uzņēmuma (IU) Liepas saimniece Līvija Paparinska Tukuma novada Tumes pagastā.

Bioloģiskie ceļojumi

Latvijas apceļošana vasaru nedēļas nogalēs un brīvdienās ir daudzu ģimeņu iecienīts atpūtas veids, taču tam var piešķirt vēl papildu vērtību, ja ceļojumu maršrutā iekļausiet kādas bioloģiskās saimniecības apciemošanu. Kāpēc ir vērts doties tieši uz bioloģiskajām saimniecībām?

Apdrošinātājs Jelgavas zemniekam izmaksā rekordaugstu kompensāciju

Apdrošināšanas sabiedrības Balta ir noslēgusi atlīdzību procesu un izmaksājusi savā pieredzē lielāko atlīdzību 303 851 lata apmērā. Iespaidīgo kompensāciju saņēmusi Jelgavas novada Vilces pagasta zemnieku saimniecība Terēņi, portālu Diena.lv informē Balta komunikācijas vadītāja Ilze Rassa.Atlīdzība izmaksāta par ugunsgrēka nodarītiem zaudējumiem.

Lielākie kooperatīvi aug par 30%

Lielākie lauksaimniecības kooperatīvi 2011. gadā apgrozījuši 179,2 miljonus latu, kas ir par 29% vairāk nekā 2010. gadā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide