Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +3 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 31. janvāris
Tekla, Violeta

Ziloņi

Zimbabvē divu mēnešu laikā bada dēļ miruši 55 ziloņi

Sausuma dēļ Zimbabves lielākajā nacionālajā parkā pēdējo divu mēnešu laikā bada nāvē miruši vismaz 55 ziloņi, vēsta portāls The Guardian. Zimbabves parku un savvaļas dzīvnieku pārvaldes pārstāve Tinaša Faravo atklāja, ka daži ziloņi mira, meklējot ūdeni, kamēr citus nogalināja vietējie iedzīvotāji, kad ziloņi, meklējot ēdienu un ūdeni, ieklīda apkārtesošajās dzīvojamajās teritorijās.

Vēsture Dienā: Atvadas no Zuzes

Reiz Rīgā bija ziloņi, kurus ļoti iecienījuši bija arī mediji.Nemaz nevar saskaitīt visu, kā mums šodien trūkst, - Rīgā nav ne mūsdienu mākslas muzeja, ne slēgtas vieglatlētikas halles, ne akustiskās koncertzāles, un pietiek iekāpt tramvajā, kas dodas uz Zoļiku vai Purčiku, kad sajūti, ka arī vienas kārtīgas mazgadīgo kolonijas te trūkst.

Eksperti brīdina, ka savvaļas Āfrikas ziloņi var izmirt jau tuvākajās desmitgadēs

Jau pēc dažām dekādēm Āfrikas fauna varētu pilnībā zaudēt vienu no majestātiskākajiem tās dzīvniekiem - Āfrikas ziloni, pirmdien notikušā starptautiskā dabas aizsardzības samitā Botsvānā brīdinājuši eksperti.Malumednieku darbības rezultātā ziloņu skaits savvaļā dramatiski sarūk, un, ja tendence turpināsies, ziloņi izmirs tuvākajās desmitgadēs, vēsta Al Jazeera.

Dzīvnieku aizstāvji rosina izvērtēt iestāžu bezdarbību saistībā ar ziloņu izmantošanu cirkā

Dabas aizsardzības pārvalde apstiprinājusi, ka Rīgas cirkā izmantotie ziloņi ir savvaļā sagūstīti apdraudētu sugu dzīvnieki, tomēr pieļauj to izmantošanu izrādēs. Biedrība Dzīvnieku brīvība vērsusies Vides un Zemkopības ministrijās, aicinot izvērtēt ierēdņu rīcību un uzsākt disciplinārlietas saistībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes un Pārtikas un veterinārā dienesta sniegtajām atbildēm par savvaļā sagūstīto, apdraudēto sugu ziloņu izmantošanu Rīgas cirka izrādēs.

Kontrabandas ziloņkaula cenas trīskāršojušās

Pasaules lielākajā ziloņkaula tirgū Ķīnā cena par nogalināto Āfrikas ziloņu ilkņiem pēdējo četru gadu laikā ir trīskāršojusies, ceturtdien ziņo dabas aizstāvji.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide