Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +28 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Inga Melberga

VIDEO: Nepieciešams uzlabot un veidot modernu veselības aprūpes infrastruktūru

Izdevniecības Dienas bizness konference Veselība kā drošība: zāļu pieejamība un apgāde izgaismoja ne tikai ar medikamentu piegādi saistītas problēmas dažādu krīžu, tai skaitā militāra apdraudējuma, gadījumos, bet arī nepieciešamību sakārtot veselības pakalpojumu sniegšanas infrastruktūru un izstrādāt plānu rīcībai krīzes situācijās, kad būs vajadzība pēc papildu cilvēkresursiem un ātri, ērti pieejamām, atbilstoši aprīkotām telpām.

Paaugstināta ugunsbīstamība

Valsts meža dienests ar 2024. gada 3. maiju ir noteicis meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā valsts teritorijā, kas paredz vairāku būtisku noteikumu ievērošanu. Dienests aicina visus iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem ar uguni mežā! Cilvēku apzināta vai neuzmanīga rīcība ar uguni joprojām ir visbiežākais meža ugunsgrēku izcelšanās iemesls.

Aptiekām jābūt krīzes infrastruktūras sastāvdaļai, uzskata nozares eksperti

Alvis Ērglis, SIA Latvijas aptieka valdes priekšsēdētājs Izdevniecības Dienas bizness konferencē Veselība kā drošība: zāļu pieejamība un apgāde, pārstāvot farmācijas mazumtirdzniecības uzņēmumus, akcentēja būtiskus jautājumus, kuriem nekavējoties vajadzīgs risinājums, lai krīzes situācijā aptiekas varētu produktīvi funkcionēt kā kritiskās infrastruktūras sastāvdaļa.

Medikamentu pieejamība krīzes apstākļos. Ukrainas mācībstundas

Izdevniecības Dienas bizness rīkotā konference Veselība kā drošība: zāļu pieejamība un apgāde aprīlī pulcēja veselības aprūpes un farmācijas iestāžu un uzņēmumu vadītājus un vadošos darbiniekus, par valsts drošību atbildīgo institūciju darbiniekus un sabiedrības viedokļu līderus, lai iezīmētu medikamentu pieejamības nepārtrauktības un veselības aprūpes lomu, kā arī rīcības stratēģiju dažādu krīžu situācijās, tai skaitā militāra apdraudējuma gadījumā.

Televizoru pilna kapsēta un dīķis ar 20 vannām

Aprīļa pēdējā nedēļas nogalē visā Latvijā tūkstošiem tīras vides mīļotāju atkal pulcēsies Lielajā talkā, lai kopīgiem spēkiem savestu kārtībā tuvējo apkārtni, bet ne viens vien dosies talkot arī uz kādu īpašu vietu, par kuras sakoptību tur rūpi varbūt jau ne pirmo gadu.

Krupju glābšanas plāns

Jau trīs gadus Dabas aizsardzības pārvalde rīko īpašu akciju Misija – krupis. Izglāb princi!, aicinot brīvprātīgos iesaistīties un palīdzēt uz nārsta vietām migrējošiem krupjiem droši šķērsot ceļu. Parasti abinieku aktivitāte norit aprīļa beigās, toties šopavasar tā dažviet jau noslēgusies.

Aicina glābt migrējošos krupjus

Ar saistošu nosaukumu Misija – KRUPIS! Izglāb princi! jau trešo gadu Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) rīko kampaņu un aicina pieteikties brīvprātīgos, lai palīdzētu migrējošiem krupjiem šķērsot brauktuves un nokļūt iecerētajās nārsta vietās.

Būt blakus un rūpēties

Pavisam nejauši 2017. gadā Linda Penēze vietnē Facebook ieraudzīja kāda Bērnu slimnīcā esoša mazuļa mammas ierakstu ar lūgumu ziedot rotaļlietas un citu nepieciešamo bērnunama bērniņam no blakus palātas, kurš ārstniecības iestādē bija pavisam viens. Šī ziņa deva ierosmi iniciatīvai Lielas rūpes par mazajiem, kas nu jau vairāk nekā sešus gadus nodrošina auklīšu pakalpojumus mazuļiem, kuri dažādu iemeslu dēļ slimnīcā ārstējas vieni, bez pavadošā pieaugušā

Īpaši aizsargājamās teritorijās atpūta jāplāno prātīgi

Laikam kļūstot siltam, saulainam un pavasarīgam, arvien vairāk gribas doties dabā. Ainaviski skaistas un līdz ar to dabā gājēju vidū populāras ir īpaši aizsargājamās teritorijas, piemēram, Ķemeru un Gaujas nacionālie parki, dabas parki Piejūra, Engure, Ragakāpa, Ogres Zilie kalni u.c.

Mājvieta nelaimē nonākušiem dzīvniekiem

Dzīvnieku patversmes Labās mājas un biedrības Juglas dzīvnieku aizsardzības grupa vadītāja Astrīda Kārkliņa pazīst katra patversmē mītošā dzīvnieciņa raksturu un paradumus. Patlaban šeit mājvietu atraduši 32 suņi, kaķu ir mazāk. Daži četrkājainie radījumi pansionātā uzturas jau gadiem ilgi, bet lielākā daļa, par laimi, atrod jaunas mājas.

Biedrība labākai dzīvošanai

Grīziņkalna apkaimes biedrībai samērā īsajā pastāvēšanas laikā jau izdevies veiksmīgi realizēt vairākus projektus, lai padarītu apkaimes iemītnieku dzīvi ērtāku, drošāku un patīkamāku. Galvenais ir iniciatīva un vēlme darīt, uzsver biedrības pārstāve Marta Kotello.

Latvieši visur pasaulē

Daudzi no Latvijas dodas prom un iedzīvojas citās valstīs, īpaši neraizējoties par latviskuma saglabāšanu. Taču ir gana daudz tādu, kas dzīvo citviet, taču aizvien uztur saikni ar dzimteni un pat tai palīdz. Šādas latviešu kopienas darbojas visā pasaulē, rūpējoties ne tikai par kultūras un tradīciju saglabāšanu, bet arī pārstāvot Latvijas valsts un latviešu intereses visdažādākajās jomās. Par šo organizāciju darbu stāsta latviešu diasporas vadītāja Austrālijā Skaidrīte Aguļēviča un Pasaules Brīvo latviešu apvienības vadītājs Pēteris Blumbergs.

2024. gada dabas simboli

Jaunais gads ir iesācies ar jaunām aktualitātēm dabas jomā, un, kā katru janvāri nu jau daudzu gadu garumā, arī šoreiz dažādas vides organizācijas ir nosaukušas savus gada dabas simbolus, ar kuru starpniecību akcentēt kādas sugas aizsardzības apstākļus, izglītot sabiedrību par tās aktualitāti, veikt novērojumu uzskaiti un tamlīdzīgi.

Gribam arvien zaļāku naudu

Ja šķiet, ka nav jēgas censties būt atbildīgam pret vidi, jo "ko tad es viens varu", vērts atcerēties, ka tieši no šķietami mazām ikdienas izvēlēm sastāv lieli sasniegumi.

Maksājam lielu sodu par neizdarību

Atkritumu šķirošana nu jau gandrīz ikvienam ir pašsaprotama lieta, tomēr gadās, ka nav saprotams, kur konkrēto iepakojumu likt, netrūkst arī tādu materiālu, kurus nevar pārstrādāt.

Prioritāte – bērni

Bērnu slimnīcas fonds Latvijā ir plaši pazīstama organizācija, kas, gan palīdzot ar atbalstu konkrētiem bērniem, gan mēģinot risināt sistēmiskas problēmas bērnu veselības un labklājības jomā, darbojas nu jau vairāk nekā divdesmit gadu. Fonda vadītāja Liene Dambiņa atzīst: panākts jau daudz, taču ne mazāk darāmā vēl priekšā.

Ietaupīt un dzīvot zaļāk

Ar rūpēm par vidi vien dažkārt ir par maz, lai mēs ierobežotu savu komfortu un, piemēram, ar dažādiem resursiem – elektroenerģiju, ūdeni, apkuri u. tml. – rīkotos taupīgi. Taču brīdī, kad par izšķērdīgu dzīvošanu nākas maksāt prāvu summiņu, aizdomājamies gan.

Atbrīvot no sprostiem

Biedrība Dzīvnieku brīvība par darbības mērķi izvirzījusi palīdzību pēc iespējas lielākam skaitam fermu dzīvnieku. No dažu domubiedru grupas tā 11 pastāvēšanas gados izaugusi līdz nopietnai organizācijai, kurā ieklausās gan likumdevēji un uzņēmēji, gan iedzīvotāji.