Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 22. februāris
Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Kad ilgtspēja ienāk tavā skapī © DIENA

Ilgtspēja un labbūtība ir divi jēdzieni, kas strauji ienāk mūsu ikdienā un ikvienu no mums skar personīgāk, nekā sākotnēji varētu šķist. Ir laiks ievest ilgtspēju arī savā drēbju skapī. Tāpēc, kārtējo reizi ķeroties klāt tā revīzijai, neaizmirsti par to.

Ir laiks pārmaiņām © DIENA

Mode ir viens no mūsu pašizpausmes veidiem. No vienas puses, tas ir lieliski, ka mūsdienās ir šīs neierobežotās iespējas, bet, no otras puses, šāds modes patēriņa kults, ko zināmā mērā veicina arī “ātrā mode”, atstāj graujošas sekas mūsu planētai.

Dzīvot zaļi © DIENA

Modes dizainere un ilustratore Baiba Ladiga-Kobayashi ir viena no pirmajām Latvijā, kas aktīvi pievērsusies ilgtspējīgas modes virzienam un zero-waste filozofijai ar jūtamu japāņu stila ietekmi. Baiba rada askētiska un ģeometriska dizaina tērpu kolekcijas no dabai draudzīgiem materiāliem, zīmē modes ilustrācijas, lasa lekcijas un arī ikdienā pievēršas zaļajam dzīvesveidam.

Būt atbildīgiem savā izvēlē © DIENA

Modes industrija ir viena no lielākajiem planētas piesārņotājiem. Turklāt tekstila industrija ir viena no resursu ietilpīgākajām nozarēm, kas aiz sevis atstāj milzu atkritumu kaudzes. Tāpēc aizvien aktuālāks kļūst jautājums, kā modes industriju padarīt ilgtspējīgāku. Daudzi patērētāji savas garderobes izvēlē labprāt pieietu atbildīgi un apzināti, bet joprojām ir daudz neskaidru jautājumu. Tāpēc projekta mērķis un uzdevums ir izglītot, izskaidrot un motivēt ikvienu būt atbildīgam savā izvēlē, tādējādi palīdzot realizēt šobrīd aktuālo Eiropas Zaļā kursa mērķi padarīt Eiropu par pirmo klimatneitrālo reģionu pasaulē. Uzsākot projektu, aicinājām uz sarunu biedrības Zaļā brīvība ilgtspējīgās modes eksperti Daci Akuli.

Vairāk