Neilgi pēc 1907. gada, kad autohromu – pirmo komerciāli veiksmīgo krāsu procesu - patentēja brāļi Limjēri, krāsainās fotogrāfijas uz stikla platēm sāka veidot arī latviešu fotogrāfi. Trauslās dabas dēļ līdz mūsdienām saglabājies salīdzinoši mazs autohromu skaits. Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājumā ir otra lielākā autohromu kolekcija Latvijā - pārsvarā Eduarda Gaiķa (1881–1961) klusās dabas, ainavas un portreti. Izpētes procesā apzināti arī citos muzejos un privātkolekcijās saglabātie autohromi, izstādē sniedzot priekšstatu par pieejamo priekšmetu daudzumu Latvijā.
“Autohromi ir ne tikai estētiski skaisti, bet arī maina priekšstatus par laiku vēsturē, kuru ierasts redzēt tikai melnbaltu. Turklāt ir emocionāli saviļņojoši atklāt, ko tad fotogrāfi vēlējušies iemūžināt krāsās pašu pirmo. Tās ir ļoti dārgas atmiņas, kas uzticētas trausliem stikla gabaliņiem,” stāsta muzeja vēsturniece, izstādes veidotāja Džūlija Rodenkirhena. Izstādes māksliniecisko noformējumu veidojusi Antra Augustinoviča.
Sakarā ar ēkas Mārstaļu ielā 8 nolietojumu un rekonstrukcijas nepieciešamību, 2023. gadā tika pieņemts lēmums par muzeja pārcelšanu uz pagaidu telpām Kronvalda bulvārī 4. Šobrīd, sadarbībā ar arhitektu biroju Gaiss, iekārtota mūsdienīga un daudzfunkcionāla muzeja publiskā telpa, kas piemērota nelielām izstādēm, lekcijām, izglītības programmām u.c. veida pasākumiem, tajā izvietota plašā fotogrāfijas nozares bibliotēka. Tā kā šīs telpas ir pagaidu risinājums, pastāvīgo ekspozīciju nav plānots veidot.
Vērienīgajā Latvijas Fotogrāfijas muzeja krājumā ir gandrīz 70 000 vienību - sākot no dagerotipiem, kas datējami ar 19. gs. vidu, līdz pat laikmetīgajai fotogrāfijai; to papildina arī daudzpusīga fotogrāfijas tehnikas kolekcija. Jebkuram interesentam iespējams pieteikties sev interesējošo krājuma priekšmetu apskatei. Izstāde apskatāma muzeja darba laikā, katru darba dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00.