Kā atgādināja R. Bruževica, “La Venexiana” sniedza vieskoncertu Senās mūzikas festivālā Rundāles pilī 2009. gadā, iemantojot publikas ovācijas un mīlestību. 1988. Gadā dibinātā “La Venexiana” ir ievērojamākā madrigālu grupa mūsdienu pasaulē. Tās sastāvā ir divi soprāni, alts, tenors, bass un klavesīns. Grupa ir atklājusi jaunu laikmetu Itālijas senās mūzikas atskaņošanas vēsturē – to raksturo silts, īsteni Vidusjūras reģionam atbilstošs teksta deklamācijas, runas krāsu un harmoniskas izsmalcinātības kokteilis. Kopš pašiem pirmsākumiem tā sadarbojas tikai ar spāņu ierakstu namu “Glossa”. Ansambļa ierakstu sērijā, kuras nosaukums “Il Madrigale Italiano” (“Itāļu madrigāls“), iekļauta Klaudio Monteverdi, Ludzasko Ludzaski, Lukas Marencio un Sigismondo d’Indias mūzika. Šie ieskaņojumi apbalvoti ar “Prix Cecilia” 1999, “Prix Amadeus” 2000, “Gramophone” balvu 2001, Kannu foruma “Classical Award” 2002, “Grand Prix du Disque”, Šarla Krosa akadēmijas Grand Prix 2003, vācu ierakstu kritiķu balvu 2005 un 2006, “Choice of Year” 2006. Šis balvu kopums licis nosaukt “La Venexiana” par “itāļu madrigālrepertuāra jauno Orfeju”. 2007. gadā ansamblis beidza darbu pie Monteverdi mūzikas pilnieskaņojuma. Lielus panākumus guva turneja “Orfejs” Londonā, Melkā, Rēgensburgā, Lionā, Veingartenē, Brigē, Udīnā, Modenā, Sentgallenē, Sablē, Sietlā u. c. Jaunākais ansambļa operprojekts – Monteverdi “Popejas kronēšana” sākās 2008. gada nogalē, to ieskaņos Glossa.
Kā norādīja R. Bruževica, Klaudio Monteverdi (1567–1643) ir viens no ļoti nedaudzajiem komponistiem, par kuriem var teikt – pārlaicīgs ģēnijs. Monteverdi bija sava laika ievērojamākais itāļu komponists. Viņa darbu sarakstā ir operas, baleti un cita nosaukuma muzikālā teātra paraugi (t. sk. ballo, favola, traģēdija mūzikā, drāma mūzikā), motetes, mesas, sakrālie madrigāli, kā arī deviņas laicīgo madrigālu grāmatas. Koncertos skanēs mūzika no Monteverdi apjomīgā krājuma “Selva morale e sprituale”, kur iekļautas motetes ar sakrāliem un vienkārši dievbijīgiem tekstiem.
Klaudio Kavīnu uzskata par savā paaudzē ievērojamāko itāļu kontrtenoru. Viņš studējis dziedāšanu Boloņā, kā arī pie Kurta Vidmera un Renē Jakobsa Bāzeles “Schola Cantorum”. Kavīna uzstājas ar ievērojamākajiem vēsturiskās mūzikas izpildītāju ansambļiem, piedalījies festivālos Madridē, Barselonā, Parīzē, Ambronē, Ženēvā, Brigē, Antverpenē, Utrehtā, Amsterdamā, Londonā, Glāzgovā, kā arī ārpus Eiropas – Telavivā, Tokijā un Mehiko. Kā operdziedātājs Klaudio Kavīna dziedājis Monteverdi “Orfeja” iestudējumā Arena di Verona (1990) un Romas operā, piedalījās arī Orfeja iestudējumā Renē Jakobsa vadībā Florences “Teatro Comunale” Klaudio Kavīna piedalījies vairāk nekā 70 mūzikas albumu ieskaņojumos firmās “Deutsche Harmonia Mundi”, ”Sony Classical”, “Opus 111”, “K 617”, “Glossa”, “Accent” un “Cantus”.